O nás   I   Stavebný systém   I   Certifikáty   I   Referencie   I   Galéria   I   Kontakt
Infolinka: +421 905 614 112

POROVNAJTE SI NÁS

NÍZKOENERGETICKÉ DOMY OD KIMALLU A ICH POROVNANIE S INÝMI STAVEBNÝMI SYSTÉMAMI A POSTUPMI

V našej firme nikto nepochybuje, že stavať nízkoenergetický dom s KIMALLom sa v porovnaní s konkurenciou oplatí najviac. Pokúsime sa Vám vysvetliť, ako sme k tomuto odvážnemu, nie však nepravdivému, záveru prišli.

Montovaný rodinný dom systémom Topkimall je cenovo výhodný, energeticky veľmi úsporný a bezkonkurenčne najrýchlejšie postavený. Okrem spomenutých výhod, ak zohľadníme ešte ďalšie výhody stavby, akými sú ekologickosť, rozoberateľnosť, nenasiakavosť a vysoká doba užívania, zistíme, že pri bežnej výstavbe je to najrozumnejší spôsob stavby, aký trh ponúka.

Pojem “nízkoenergetický” nie je indíciou, akým spôsobom bol dom postavený. Nízkoenergetický znamená, že hotový dom má výborné tepelno-izolačné vlastnosti, teda je pripravený pre Vás šetriť energie za vykurovanie.

Prečítajte si porovnania technológie Topkimall s konkurenciou a zistite aj Vy jej jednoznačné výhody.

Niektoré z nevýhod konkurenčných systémov alebo postupov

1. - Výstavba pomocou termotehál

Výstavba pomocou termotehál je spojená vždy s použitím ďalších materiálov, akými sú termomalta, termolepidlo alebo termoomietka. Ani kombinácia všetkých termomateriálov nedosiahne také tepelnoizolačné vlastnosti aké má práve Topkimall.

2. - Výstavba pomocou tvárnic alebo tehál s polystyrénovým zateplovacím systémom

Výsledné tepelnoizolačné parametre zatepleného murovaného domu sú už porovnateľné so systémom Topkimall, ale nadobúdacie náklady sú pri murovanej stavbe vyššie a časovo je výstavba podstatne zdĺhavejšia. Zateplená murovaná fasáda musí byť odvetraná, nakoľko pri murovanej stavbe je na kontakte tehla-polystyrén rosný bod. Pri stavbe systémom Topkimall sú prerušené všetky teplné mosty a preto dom postavený panelovým systémom Topkimall nemá rosný bod.

3. - Výstavba pomocou iných panelových systémov ako je Topkimall

Patentom chránený systém Topkimall je samonosný. Znamená to, že má prerušené všetky tepelné mosty. Ak by ste stavali inými panelovými metódami, zistíte, že každý z nich má svoj nosný rám, do ktorého sa izolačné panely vkladajú. Či už na stavbu tohoto nosného rámu stavebná firma použila rám železný alebo drevený, vždy tento rám tvorí tepelný most medzi stenou domu a tým znižuje energetickú hodnotu stavby.

4. - Nevýhody drevostavby

Na Slovensku sa pod pojmom “drevostavba” rozumie dom, na ktorého nosný rám sa šróbujú alebo klincujú zväčša rôzne dosky - z drevoštiepok, z drevotriesok, vyrábaných pomocou organických lepidiel, v ktorých sa nachádza izolačná minerálna vlna. Hlavná nevýhoda minerálnej vlny je jej nasiakavosť. Je potreba použiť rôzne paropriepustné a paronepriepustné fólie, ktoré zabránia vstupu vlhkosti, pary a vody, a slúžia na odvetranie a zabezpečenie správnych parametrov vlny.

Vlhká alebo mokrá minerálna izolačná vlna nemá skoro žiadne tepelnoizolačné vlastnosti. Stavba musí byť vypracovaná veľmi precízne a jej výsledná cena nie je nižšia ako systém Topkimall. Práve naopak. Drevostavba z aglomerovaných dosák po výstavbe neustále pracuje. Vo svete sa na drevostavbu používajú špeciálne sušené rezivo, ktoré je na Slovensku pre väčšinu zákazníkov cenovo neprijateľné.

KONTAKTUJTE NÁS

location

KIMALL s.r.o.
Haanova 10
851 03A  Bratislava

phone

+421 2 6353 7481
+421 905 614 112

email

info@kimall.sk

NÁŠ TÍM

Stanislav Kimerling

Michal Kimerling

Ivo Kimerling

CENOVÉ PONUKY

Budeme radi, ak nás budete kontaktovať a následne Vám dokážeme Vašu stavbu naceniť.

Zároveň Vás prosíme o trpezlivosť a pochopenie, nakoľko presná cenová kalkulácia si vyžaduje sústredenosť, čas a plnú spoluprácu medzi naším tímom a Vami.

Copyright © 2016 Doktor Webster s.r.o. All Rights Reserved.