O nás   I   Stavebný systém   I   Certifikáty   I   Referencie   I   Galéria   I   Kontakt
Infolinka: +421 905 614 112

STABILITA A SEIZMICKÁ ODOLNOSŤ

STAVAŤ NÍZKOENERGETICKÝ DOM SO SYSTÉMOM TOPKIMALL SA OPLATÍ A NEMUSÍTE SA BÁŤ ANI ZEMETRASENIA

Úryvok a ukážky z obrazovej prílohy zo správy „Posúdenie seizmickej odolnosti montovaných termooceľových domov firmy KIMALL“ zo dňa 6.6.2005. Cieľom tejto štúdie bolo posúdiť seizmickú odolnosť montovaných termooceľových domov KIMALL.

Vyhodnotenie výsledkov:

Dom ako celok preukázal odolnosť zniesť seizmické zaťaženie zodpovedajúce kategórii 1 a podložiu A aj podložiu D podľa STN P ENV 1998-1-1. V súlade s normou tedo možno konštatovať, že montovaný dom z panelov Topkimall vyhovuje na seizmické zaťaženie pre oblasť 1 a kategóriu podložia A aj D. Nosná konštrukcia je ľahká a pružná, preto sa chová veľmi dobre pri seizmickom zaťažení. Napriek tomu, že nedôjde k porušeniu nosnej konštrukcie, budú vznikať trhliny v spojoch sádrokartónu. Preverovaná seizmická oblasť 1 je oblasť s najhorším seizmickým zaťažením vyskytujúcim sa na Slovensku a zodpovedá 8° MSK-64 (to zodpovedá min. 8° Richterovej stupnice).

Seizmická odolnosť nízkoenergetického domu Topkimall
Seizmická odolnosť nízkoenergetického domu Topkimall

Grafické a výpočtové posúdenie seizmickej odolnosti montovaných termooceľových panelových domov firmy KIMALL bolo vykonané Technickým a skúšobným ústavom stavebným, n. o. Bratislava, pobočka Žilina pod zákazkovým číslom 6005 114/2005.

KONTAKTUJTE NÁS

location

KIMALL s.r.o.
Haanova 10
851 03A  Bratislava

phone

+421 2 6353 7481
+421 905 614 112

email

info@kimall.sk

NÁŠ TÍM

Stanislav Kimerling

Michal Kimerling

Ivo Kimerling

CENOVÉ PONUKY

Budeme radi, ak nás budete kontaktovať a následne Vám dokážeme Vašu stavbu naceniť.

Zároveň Vás prosíme o trpezlivosť a pochopenie, nakoľko presná cenová kalkulácia si vyžaduje sústredenosť, čas a plnú spoluprácu medzi naším tímom a Vami.

Copyright © 2016 Doktor Webster s.r.o. All Rights Reserved.