Achillea millefolium 'Sassy Summer Sunset' (Yarrow)

Achillea millefolium 'Sassy Summer Sunset' (Yarrow)

Achillea 'Sassy Summer Sunset', Yarrow 'Sassy Summer Sunset', Milfoil 'Sassy Summer Sunset', Carpenter's Weed 'Sassy Summer Sunset', Sassy Summer Series


Achillea millefolium 'Sassy Summer Sunset' (Yarrow), známa vyšším vzrastom a pevnými stonkami kvetov, je nápadná trvalka, ktorá sa môže pochváliť množstvom veľkých tmavooranžových zhlukov kvetov od začiatku do konca leta. Kvety, ktoré sa rodia na vysokých, tuhých stonkách, v priebehu sezóny starnú do žlta. Príťažlivé pre včely a motýle, vznášajú sa nad jemne štruktúrovaným lístím podobným papradie. Tento pútavý rebríček nenáročný na starostlivosť, odolný voči suchu a teplu, jeleňom a králikom, je ideálny pre horúce, suché a slnečné okraje, je vynikajúci v nádobách a vynikajúci na rezanie.

  • Dorastá do výšky 30-36 palcov (75-90 cm) a 30-32 palcov (75-80 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Svetlý odtieň je tolerovaný, ale najlepšie sfarbenie a kvitnutie sa dosiahne na plnom slnku. Odolný voči suchu po založení.
  • Dôležitá zložka postele a hranice , mestské záhrady , chatové záhrady, alebo terasové kontajnery . Achillea je cenená aj pre svoju vynikajúcu kvalitu rezané kvety , či už v kyticiach alebo sušených kvetinových aranžmánoch.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dávajte pozor na vošky a múčnatku. Odolné voči jeleňom a králikom .
  • Mŕtva pravidelne na predĺženie kvitnutia. Po prvom návale odkvitnutia ju poriadne zastrihnite, aby ste si zachovali kompaktný habitus.
  • Na jar sa rozmnožuje delením.
  • Druh Achillea millefolium pochádza z Európy, západnej Ázie a Severnej Ameriky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Achillea, bežne známa ako Yarrow, patrí do čeľade Asteraceae, do ktorej patria aj astry, chryzantémy a slnečnice. Rod bol pomenovaný po Achilleovi, hrdinovi trójskych vojen v gréckej mytológii, ktorý rastlinu používal na zastavenie krvácania a hojenie rán svojich vojakov. Táto trváca rastlina, ktorá rozjasňuje záhradu počas leta, je všestranná, ľahko sa rozmnožuje a je dostupná v širokej škále veľkostí a farieb.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Achillea – rebríček obyčajný
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 30' – 36' (75 cm – 90 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho, králik, suchá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Préria a lúka