Actaea simplex 'Pink Spike' (Baneberry)

Actaea simplex 'Pink Spike' (Baneberry)

Baneberry 'Pink Spike', Bugbane 'Pink Spike', Cimicifuga ramosa 'Pink Spike', Actaea ramosa 'Pink Spike', Cohosh 'Pink Spike', Cimicifuga 'Pink Spike', Pink Spike Snakeroot


Actaea simplex 'Pink Spike' (Baneberry) nápadná počas celého leta je krásna trvalka s čokoládovo-fialovým, jemne deleným olistením, zvýrazneným pôvabne klenutými prútikmi voňavých ružových kvetov na konci leta a na jeseň. Malinovo-ružové v puku, otvárajúce sa do svetloružovej, silne voňajúce kvety sú balené v nadýchaných klasoch pozdĺž čiernych vlnitých stoniek. 'Pink Spike' poskytuje záujem na celé mesiace a vytvára nádherné pozadie pre vaše obľúbené rastliny.

  • Typicky dorastá do výšky 3-5 stôp (90-150 cm) a šírky 1-2 stopy (30-60 cm). Rastlinám bude trvať asi 3 roky, kým sa vyvinú do zrelého trsu.
  • Prospieva v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy v čiastočný tieň do plný tieň . Uprednostňuje sa vlhká, stredne úrodná pôda obohatená o organické látky. Nedovoľte, aby pôda vyschla, inak budú trpieť listy. Poskytnúť chránená lokalita od silného vetra. Kvetinové veže majú tendenciu ohýbať sa smerom k jasnému svetlu, keď rastú v značnom tieni.
  • Bezproblémový a ľahká starostlivosť , Baneberry je vítaným prírastkom postele , hranice , lesy , chatové záhrady , naturalizovaných oblastiach .
  • Priťahuje vtákov a motýle a jeleň nevšímaj si to!
  • Po odkvitnutí alebo plodení zrežte. Rozmnožujte osivom zasiatym do kvetináčov v chladnom ráme na jeseň alebo delením skoro na jar

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Actaea - Baneberries
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 3' – 5' (90 cm – 150 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata

Sprievodcovia s Actaea - Baneberries