Actaea simplex (skupina Atropurpurea) 'Black Negligee' (Baneberry)

Actaea simplex (skupina Atropurpurea) 'Black Negligee' (Baneberry)

Baneberry 'Black Negligee', Bugbane 'Black Negligee', Cimicifuga simplex 'Black Negligee', Cohosh 'Black Negligee', Black Negligee Snakeroot


Actaea simplex 'Black Negligee' (Baneberry) bohatá na exotickú vôňu hrozna a jazmínu je bylinná trvalka cenená pre svoje jemne rozdelené, takmer čierne listy a pútavé kvetné klasy. Vyčnievať od konca leta do začiatku jesene , atraktívne, nadýchané ihlice s tmavými stonkami, plné lahodne voňavých krémovo-bielych kvetov zdobených fialovým nádychom, pôvabne sa hojdajú a hojdajú sa vo vánku. Elegantne sa týčia nad tmavými, purpurovo-čiernymi, čipkovanými listami, ktoré poskytujú záhrade vynikajúcu textúru a farbu počas vegetačného obdobia. Odvážne a dramatické „Black Negligee“ bude bodom rozprávania na prechádzke záhradou.

  • Typicky dorastá do výšky 4-5 stôp (120-150 cm) a 18-24 palcov na šírku (45-60 cm).
  • Prospieva v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy v čiastočný tieň do plný tieň . Uprednostňuje sa vlhká, stredne úrodná pôda obohatená o organické látky. Nedovoľte, aby pôda vyschla, inak budú trpieť listy. Poskytnúť chránená lokalita od silného vetra. Kvetinové veže majú tendenciu ohýbať sa smerom k jasnému svetlu, keď rastú v značnom tieni.
  • Bezproblémový a nenáročná na starostlivosť , Baneberry je vítaným prírastkom postele , hranice , lesy , chatové záhrady , a naturalizovaných oblastiach .
  • Priťahuje vtákov a motýle a jeleň nevšímaj si to!
  • Po odkvitnutí alebo plodení zrežte. Rozmnožujte osivom zasiatym do kvetináčov v chladnom ráme na jeseň alebo delením skoro na jar.
  • Actaea simplex pochádza z Kamčatky, Sachalinu a sibírskych oblastí Ruska, západnej Číny, Mandžuska, Mongolska, Kórey a Japonska.

Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Actaea - Baneberries
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata

Sprievodcovia s Actaea - Baneberries