Actaea simplex (skupina Atropurpurea) 'Brunette' (Baneberry)

Actaea simplex (skupina Atropurpurea) 'Brunette' (Baneberry)

Baneberry 'Brunette', Bugbane 'Brunette', Cimicifuga Ramosa 'Brunette', Cimicifuga simplex 'Brunette', Cohosh 'Brunette', Actaea simplex 'Brunette', Brunette Snakeroot


Počas celého leta pôsobí ocenená Actaea simplex 'Brunette' (Baneberry) krásna trvalka s fialovo čiernym, jemne deleným olistením, zvýrazneným pôvabne klenutými prútmi voňavých bielych kvetov na konci leta a na jeseň. Fialovo-ružové v púčiku, otvárajúce sa do bielej, silne voňajúce kvety sú balené v nadýchaných klasoch pozdĺž čiernych vlnitých stoniek. „Bruneta“ poskytuje úrok na mesiace. Osaďte ho skupinou bielych svietnikov prvosienok a vyrazí vám dych. Knokautovaná odroda a fantastická tieňová trvalka.

  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Typicky dorastá do výšky 3 až 4 stopy (90 až 120 cm) a šírky 2 až 3 stopy (60 až 90 cm). Rastlinám bude trvať asi 3 roky, kým sa vyvinú do zrelého trsu.
  • Prospieva v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy v čiastočný tieň do plný tieň . Uprednostňuje sa vlhká, stredne úrodná pôda obohatená o organické látky. Nedovoľte, aby pôda vyschla, inak budú trpieť listy. Poskytnúť chránená lokalita od silného vetra. Kvetinové veže majú tendenciu ohýbať sa smerom k jasnému svetlu, keď rastú v značnom tieni.
  • Bezproblémový a nenáročná na starostlivosť , Baneberry je vítaným prírastkom postele , hranice , lesy , chatové záhrady , a naturalizovaných oblastiach .
  • Priťahuje vtákov a motýle a jeleň nevšímaj si to!
  • Po odkvitnutí alebo plodení zrežte. Rozmnožujte osivom zasiatym do kvetináčov v chladnom ráme na jeseň alebo delením skoro na jar

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Actaea - Baneberries
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata

Sprievodcovia s Actaea - Baneberries