Actaea simplex (skupina Atropurpurea) 'Hillside Black Beauty' (Baneberry)

Actaea simplex (skupina Atropurpurea) 'Hillside Black Beauty' (Baneberry)

Baneberry 'Hillside Black Beauty', Bugbane 'Hillside Black Beauty', Cimicifuga Ramosa 'Hillside Black Beauty', Cimicifuga simplex 'Hillside Black Beauty', Cohosh 'Hillside Black Beauty', Actaea simplex 'Hillside Black Beauty', Hillside Black Beauty Snaker


Počas celého leta pôsobí oceňovaná Actaea simplex 'Hillside Black Beauty' (Baneberry) krásna trvalka s tmavočerveno-fialovým, jemne deleným olistením, zvýrazneným pôvabne klenutými prútikmi voňavých, svetloružových kvetov na konci leta a na jeseň. Ich silná vôňa pripomína letný flox a zrelé fialové hrozno. Kvety sú balené v nadýchaných klasoch pozdĺž fialových vlnitých stoniek. 'Hillside Black Beauty' poskytuje záujem mesiace a jej lístie nebledne ani v priebehu sezóny. Osaďte ho skupinou bielych svietnikov prvosienok a vyrazí vám dych. Sošná rastlina a fantastická tieňová trvalka.

  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Typicky dorastá do výšky 4 – 5 stôp (120 – 150 cm) a šírky 180 cm. Rastlinám bude trvať asi 3 roky, kým sa vyvinú do zrelého trsu.
  • Prospieva v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy v čiastočný tieň do plný tieň . Uprednostňuje sa vlhká, stredne úrodná pôda obohatená o organické látky. Nedovoľte, aby pôda vyschla, inak budú trpieť listy. Poskytnúť chránená lokalita od silného vetra. Kvetinové veže majú tendenciu ohýbať sa smerom k jasnému svetlu, keď rastú v značnom tieni.
  • Bezproblémový a nenáročná na starostlivosť , Baneberry je vítaným prírastkom postele , hranice , lesy , chatové záhrady , a naturalizovaných oblastiach .
  • Priťahuje vtákov a motýle a jeleň nevšímaj si to!
  • Po odkvitnutí alebo plodení zrežte. Rozmnožujte osivom zasiatym do kvetináčov v chladnom ráme na jeseň alebo delením skoro na jar

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Actaea - Baneberries
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Šírenie 5' – 6' (150 cm – 180 cm)
Medzery 72' (180 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata

Sprievodcovia s Actaea - Baneberries