Actaea simplex (skupina Atropurpurea) 'James Compton' (Baneberry)

Actaea simplex (skupina Atropurpurea) 'James Compton' (Baneberry)

Baneberry 'James Compton', Bugbane 'James Compton', Cimicifuga ramosa 'James Compton', Cimicifuga simplex 'James Compton', Cohosh 'James Compton', Actaea simplex 'James Compton', James Compton Snakeroot


Ocenená Actaea simplex 'James Compton' (Baneberry), ktorá je báječná pri pridávaní architektonickej výšky a neskorých letných kvetov k tieňovanému okraju, je nápadná, kompaktná odroda chrobáka s bronzovými listami. Otváranie z ružových pukov dovnútra od konca leta do začiatku jesene , príťažlivé, fialové pramenité nadýchané ihlice, plné lahodne voňavých bielych kvetov s ružovým nádychom, pôvabne sa hojdajú a hojdajú sa vo vánku. Elegantne sa týčia nad bronzovým, takmer čiernym, čipkovaným lístím, ktoré poskytuje krajine počas vegetačného obdobia vynikajúcu textúru a farbu. Veľkolepé so zlatou japonskou lesnou trávou (Hakonechloa Macra).

  • Vyhral prestížne Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Baneberry zvyčajne dorastá do výšky 90 cm a šírky 60 cm. priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy v čiastočný tieň do plný tieň . Uprednostňuje sa vlhká, stredne úrodná pôda obohatená o organické látky. Nedovoľte, aby pôda vyschla, inak budú trpieť listy. Poskytnúť chránená lokalita od silného vetra. Kvetinové veže majú tendenciu ohýbať sa smerom k jasnému svetlu, keď rastú v značnom tieni.
  • Bezproblémový a nenáročná na starostlivosť , Baneberry je vítaným prírastkom postele , hranice , lesy , chatové záhrady , a naturalizovaných oblastiach .
  • Priťahuje vtákov a motýle a jeleň nevšímaj si to!
  • Po odkvitnutí alebo plodení zrežte. Rozmnožujte osivom zasiatym do kvetináčov v chladnom ráme na jeseň alebo delením skoro na jar.
  • Actaea simplex pochádza z Kamčatky, Sachalinu a sibírskych oblastí Ruska, západnej Číny, Mandžuska, Mongolska, Kórey a Japonska.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Actaea - Baneberries
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata

Sprievodcovia s Actaea - Baneberries