Agave attenuata 'Boutin Blue' (Agave Fox Tail)

Agave attenuata 'Boutin Blue' (Agave Fox Tail)

Agáve 'Boutin Blue', Agave 'Blue Boy', Agave attenuata 'Nova', Fox Tail Agave 'Boutin Blue', Agave attenuata 'Huntington Blue'


Nádherný modrý výber agáve Fox Tail, Agave attenuata 'Boutin Blue' je vždyzelená šťavnatá trvalka, ktorá vytvára elegantné ružice širokých, pružných, modrozelených listov bez zúbkov na okrajoch. Mäkké, poddajné, zmyselné listy sa vynárajú z tesného stredu a elegantne sa klenú dozadu. Každá jednotlivá ružica môže dosiahnuť 5 stôp naprieč (120 cm) a korunuje silné, hladké sivé stonky, ktoré môžu stúpať až do výšky 5 stôp. Dospelé rastliny vyžarujú veľkolepú, vzpriamenú kvitnúcu stonku, vysokú až 300 cm, ktorá nesie svetlozelenožlté kvety, ktoré ustúpia strukom semien a hojnosti nových rastlín. Tento žiadaný hybrid Agáve je oveľa modrejší a má širšie listy ako jeho rodič, Agave attenuata.

  • Dorastá do výšky a šírky 4-5 stôp (120-150 cm).
  • Ľahko sa pestuje v mierne kyslé , piesčité alebo štrkové , vlhké alebo suché , dobre odvodnené pôdy v plné slnko . Toleruje čiastočný tieň , najmä v horúcich púštnych záhradách, kde tieň zabráni spáleniu listov a udrží modro-zelené sfarbenie každého listu čo najtmavšie. V zime uchovávajte na mieste bez mrazu a v lete ho dajte von na terasu alebo balkón. Pre väčšiu vitalitu zavlažujte málo alebo pravidelne. Odolný voči suchu.
  • Skvelé pre postele a hranice , mestské záhrady , pobrežné záhrady , skalky , šťavnaté záhrady alebo stredomorské záhrady. Ideálne ako an akcentná rastlina v slnečných hraniciach alebo v dekoratívnych kontajnerov .
  • Odolný voči jeleňom
  • Prakticky bez chorôb . Dávajte pozor na slimáky a slimáky.

Požiadavky

Otužilosť 8 – 12
Tepelné zóny 5 – 11
Klimatické zóny 13, 20, 21, 22, 23, 24, H1, H2
Typ rastliny Kaktus - sukulenty
Rodina rastlín Agáve
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Šírenie 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Medzery 60' (150 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, sucho, soľ
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada