Andropogon gerardii 'Indian Warrior' (Big Bluestem)

Andropogon gerardii 'Indian Warrior' (Big Bluestem)

Big Blue Stem 'Indian Warrior', Big Bluestem 'Indian Warrior', Turkeyfoot 'Indian Warrior'


Andropogon gerardii 'Indian Warrior' (Big Bluestem) je príťažlivý vo väčšine ročných období, je to trváca tráva v teplom období, ktorá tvorí vzpriamené trsy stoniek so sploštenými listami, ktoré sa na jar objavujú tmavozelene a do leta sa sfarbujú do červena s purpurovými tmavými tónmi. Keď príde chladnejšie počasie, lístie sa do polovice jesene zmení na tmavofialové. Kvitnúce stonky sa dvíhajú koncom leta nad listami a nesú lesklé tmavofialové, 3-dielne, prstovité zhluky kvetov, pripomínajúce morčacie nohy (odtiaľ všeobecný názov). Big Bluestem, ktorý je ideálny na zabezpečenie výšky a farby záhrady, je odolný voči suchu, vyžaduje veľmi malú starostlivosť, je prakticky bez chorôb a škodcov a poskytuje mesiace záujmu. Táto architektonická tráva s dlhou životnosťou má rôzne využitie, vrátane skríningu, naturalizácie, obnovy prérií a hniezdneho materiálu pre vtáky a cicavce.

  • Rastie v hustom trse do výšky 5-6 stôp (150-180 cm) a 1-2 stopy naprieč (30-60 cm). Voľne sa samosemení, keď je šťastný.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina nie je náročná na pôdu a znáša širokú škálu pôdnych podmienok vrátane suchých pôd. Najlepšie sú chudé až priemerné pôdy, pretože príliš veľa úrodnosti spôsobí, že rastliny budú otvorenejšie a slabšie vo zvyku.
  • Vynikajúca voľba pre záhrady náchylné na sucho, táto architektonická tráva je ideálna pre zadnú časť záhrady hranice , výsadby prérií alebo brehy a svahy na kontrolu erózie.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 5' – 6' (150 cm – 180 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, efektné
Tolerancia Jeleň, sucho, suchá pôda
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka