Andropogon glomeratus (Bushy Bluestem)

Andropogon glomeratus (Bushy Bluestem)

Huňatá tráva, huňatá tráva, huňatá tráva, huňatá tráva


Pôsobivá okrasná tráva pre vlhké pôdy, Andropogon glomeratus (Bushy Bluestem) je trsovitá tráva v teplom období, ktorá tvorí pevný a vzpriamený trs vysokých, sploštených listových čepelí. Na jar vznikajú modrozelené a na jeseň sa listy sfarbujú do bohatej medeno-oranžovej farby. Elegantné vysoké kvitnúce stonky sa dvíhajú nad listami koncom leta až začiatkom jesene a nesú husto zoskupené, kyjovité, striebristo ružové až biele metliny. Prstnaté strapce pripomínajúce cukrovú vatu sú nápadné, keď zachytia slnečné svetlo. Pochádza z východných a južných Spojených štátov, Bushy Bluestem sa prirodzene vyskytuje v močiaroch, vlhkých savanách, borovicových planinách, rašeliniskách, rašeliniskách, úžľabinách, medzidunách a rybníkoch a vlhkých narušených lokalitách. Bushy Bluestem, ideálny na zabezpečenie výšky a farby mokraďových záhrad, vyžaduje veľmi málo starostlivosti, je prakticky bez chorôb a škodcov a poskytuje dobré krytie pre malé zvieratá, ako aj zimné krmivo pre vtáky. Semená sú krásne v aranžovaní rezaných alebo sušených kvetov.

  • Rastie v hustých trsoch do výšky 3 – 6 stôp (90 – 180 cm) a 2 – 3 stopy naprieč (60 – 90 cm). Môže sa agresívne rozmnožovať tam, kde je šťastný.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne vlhké až vlhké pôdy . Toleruje svetlý odtieň.
  • Vynikajúca voľba pre vlhkú krajinu, táto architektonická tráva je ideálna pre výsadby prérií , dažďové záhrady, rašeliniská alebo blízko potokov a rybníkov .
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Jeleň odolný.
  • Koncom zimy až skoro na jar zrežte, aby sa mohol objaviť nový rast.
  • Rozmnožujte semenami, delením koreňov.
  • Pochádza z východu a juhu USA.

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Typ rastliny Okrasné trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 3' – 6' (90 cm – 180 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, zadržiava vlhkosť
Charakteristika Sušené aranžmány, efektné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Kalifornia,Stredozápad,Illinois,Ohio,Severovýchod,Delaware,Maryland,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Skalnaté hory,Utah,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Nevada,Arizona,Nové Mexiko,Oklahoma,Texas
Tolerancia Jeleň, mokrá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Bažinaté záhrady,Rybníky a potoky,Dažďové záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka