Andropogon ternarius (Splitbeard Bluestem)

Andropogon ternarius (Splitbeard Bluestem)

Splitbeard Bluestem, Silver Bluestem, Paintbrush Bluestem


Andropogon ternarius (Splitbeard Bluestem) je príťažlivý pre väčšinu ročných období a je to trváca tráva v teplom období, ktorá tvorí vzpriamený trs zelených alebo červenkastých, často šedivých stoniek. Na jar sa objavujú strieborne modrozelené listy, ktoré sa na jeseň menia na bronzovú až medenú. Koncom leta a na jeseň sa pozdĺž horných častí stoniek nosia striebristo-biele nadýchané hlavy semien. Sú obzvlášť nápadné, keď zachytia slnečné svetlo. Semená jedia rôzne vtáky a malé cicavce a trsy semien používajú vtáky na hniezdenie. Pochádza z centrálnej a juhovýchodnej časti Spojených štátov amerických, Split Beard Bluestem sa vyskytuje v borovicových lesoch, starých poliach, pastvinách, prériách, na okrajoch ciest a v iných suchých, otvorených biotopoch. Splitbeard Bluestem, ktorý je ideálny na zabezpečenie výšky a farby záhrady, je odolný voči suchu, vyžaduje si veľmi malú starostlivosť, je prakticky bez chorôb a škodcov a ponúka mesiace záujmu. Táto dlhoveká architektonická tráva je veľmi okrasná a poskytuje záujem počas neskorých jesenných a zimných mesiacov. Môže byť použitý vo vodnej krajine, prériách a výsadbe divokých kvetov a ako pozadie záhonov s divokými kvetmi. Je to vynikajúca rastlina na použitie v biotopoch voľne žijúcich živočíchov a poskytuje vynikajúcu kontrolu erózie na svahoch. Kvitnúce stonky s hlavičkami semien vytvárajú krásny rezaný kvet.

  • Dorastá do výšky 2 až 4 stopy (60 až 120 cm) a šírky 30 až 60 cm.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko až polotieň v nízka plodnosť , suché , dobre odvodnené pôdy . Odolný voči suchu po založení.
  • Vynikajúca voľba pre záhrady náchylné na sucho, táto architektonická tráva je ideálna ako a záhradný akcent alebo v a poľná lúka alebo préria .
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami.
  • Môže sa rezať koncom zimy (nie počas vegetačného obdobia).
  • Rozmnožujte semenami, delením koreňov.
  • Pochádza z juhovýchodnej, strednej a východnej časti Spojených štátov, kde sa vyskytuje od New Jersey na juh po Floridu a na západ po Kansas, Oklahoma a Texas.

Požiadavky

Otužilosť 6 – 10
Typ rastliny Okrasné trávy
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 2' – 4' (60 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, efektné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Kansas,Missouri,Severovýchod,Delaware,Maryland,New Jersey,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Sucho, suchá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka