Andropogon virginicus (ostrica metla)

Andropogon virginicus (ostrica metla)

Broomsedge, Broomsedge Bluestem, Yellowsedge Bluestem, Whisky Grass, Popotillo Pajon


Andropogon virginicus (Ostrica metla) príťažlivá vo väčšine ročných období je trváca tráva v teplom období, ktorá tvorí hustý vzpriamený trs kvitnúcich stebiel. Listy lineárnych, dospievajúcich listov, ktoré sa objavujú na jar, sú svetlo až stredne zelené a na jeseň sa sfarbujú do sýto oranžovej až medenočervenej farby. Koncom leta a jesene sa páry kvitnúcich klasov, niekedy skrytých pod pošvou a často na štíhlych stonkách, javia oblečené s veľmi jemnými bielymi chĺpkami. Broom Sedge zaujme najmä na jeseň alebo v zime svojím brilantným medeným listom a kontrastnými striebristými chĺpkami, ktoré zachytávajú slnečné svetlo. Ostrica metla rastie v širokej škále otvorených biotopov, od pasienkov a pasienkov až po otvorené lesy. Dobre rastie na málo úrodných pôdach, najmä na erodovaných, opotrebovaných poliach. Ostrica metla, ktorá je ideálna na zabezpečenie výšky a farby záhrady, je odolná voči suchu, vyžaduje len veľmi malú starostlivosť, je prakticky bez chorôb a škodcov a ponúka mesiace záujmu. Táto architektonická tráva s dlhou životnosťou má rôzne využitie. Môže byť použitý ako výplň v prériách a výsadbách divokých kvetov a ako pozadie záhonov s divokými kvetmi. Je to vynikajúca rastlina na použitie v biotopoch voľne žijúcich živočíchov, ako aj pri projektoch obnovy lúk a prérií. Je to tiež vynikajúca rastlina na rekultiváciu narušenej pôdy, ako sú ťažobné miesta a skládky. Poskytuje vynikajúcu ochranu proti erózii na svahoch. Prví osadníci zozbierali sušené stonky ostrice metlovej a vyrobili z nich metly.

  • Dorastá do výšky 2-4 stopy (60-120 cm) a 2-3 stopy šírky (60-90 cm). Voľne sa samosemení, keď je šťastný.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v priemer , suché až vlhké , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina nie je náročná na pôdu a toleruje širokú škálu pôdnych podmienok vrátane neúrodných pôd a sezónnych záplav. Odolný voči suchu po založení.
  • Táto architektonická tráva je vynikajúca voľba pre záhrady náchylné na sucho výsadby prérií alebo brehy a svahy na kontrolu erózie.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami.
  • Môže sa rezať koncom zimy (nie počas vegetačného obdobia).
  • Rozmnožujte semenami, delením koreňov.
  • Andropogon virginicus je introdukovaný invázny druh v Kalifornii, na Havaji, v Japonsku a Austrálii.
  • Pochádza z východnej Severnej Ameriky do severnej Južnej Ameriky (Kolumbia).

Požiadavky

Otužilosť 5 – 10
Typ rastliny Okrasné trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 2' – 4' (60 cm – 120 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, efektné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Kalifornia,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Missouri,Ohio,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Massachusetts,Maryland,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Sucho
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Banky a svahy
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka