Anemone x hybrida 'Honorine Jobert' (japonská sasanka)

Anemone x hybrida 'Honorine Jobert' (japonská sasanka)

Sasanka japonská 'Honorine Jobert', Windflower 'Honorine Jobert', Sasanka x Hybrid 'Alba'


Nesmie chýbať v záhrade na konci sezóny! Ocenený Anemone x hybrida 'Honorine Jobert' je krásny kompaktný hybridný kultivar japonského Anemone s mierne miskovitými, čisto bielymi kvetmi, 5-7 cm širokými, s kontrastnými žltými tyčinkami. Sú elegantne nesené na drôtených stonkách nad hlboko rozdeleným, tmavozeleným lístím, tancujú a hojdajú sa vo vánku. Nízka starostlivosť a dobre vychovaný , toto Obľúbená záhrada bola objavená vo Verdune (Francúzsko) v roku 1858.

  • Jedna z najdlhšie kvitnúcich trvaliek v záhrade, poskytuje niekoľko týždňov farby, od konca leta do jesene , keď mnohé iné trvalky začínajú blednúť.
  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu z Kráľovskej záhradníckej spoločnosti, táto rastlina zvyčajne dorastá do výšky 90 až 120 cm a šíri sa pomocou odnoží do 45 až 60 cm.
  • Krásne sa mieša s okrasnými trávami alebo inými viacročnými rastlinami. Dobre sa hodí pre hranice , chatové záhrady , pobrežné záhrady, alebo naturalistické oblasti ako napr prérie alebo lúky .
  • Veľmi atraktívne ako rezané kvety , má dobrá odolnosť pre väčšinu hmyzu a choroby. Japonské sasanky priťahujú motýle, ale sú odolný voči jeleňom a králikom !
  • A plné slnko alebo čiastočné slnko milenka, teší sa bohatý , humusný , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Poskytnite určitú ochranu pred vetrom. V chladných zimných oblastiach pridajte zimný mulč. Táto rastlina bude šťastne naturalizovať vytvárať kolónie!
  • Tolerantná soľ
  • Jedenie môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a kontakt s pokožkou môže spôsobiť mierne podráždenie.

Sasanky pochádzajúce z Číny sa v Japonsku pestujú už stovky rokov. Dorastajúce do 4 stôp (120 cm) vytvárajú jednoduché, polodvojité alebo dvojité kvety v odtieňoch ružovej a bielej na štíhlych, pôvabných stonkách v polovici neskorého leta a začiatkom jesene. Aj keď sa môžu zdať jemné, tieto dlhoveké trvalky môžu prežiť s minimálnou údržbou, keď sa usadili. Odolné voči jelenej zveri sú obľúbenou voľbou na obruby alebo ako exempláre v domácich záhradách.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 5 – 8
Klimatické zóny 2B, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Sasanky – veterníky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Jeleň, králik, soľ, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka