Aptenia cordifolia (baby slnečná ruža)

Aptenia cordifolia (baby slnečná ruža)

detská slnečná ruža, rosička, srdcovolistová ľadovka, skalnička, poludňajší kvet, červené jablko, ľadová rastlina, Mesembryanthemum cordifolium, Litocarpus cordifolius


Aptenia cordifolia (Baby Sun Rose) je ideálna pre nenáročné na údržbu a vodné záhrady, je to šťavnatá trvalka tvoriaca hustý koberec mäsitých, srdcovitých, lesklých zelených listov, ktoré sa trblietajú na slnku. Na jar av lete sa pestuje množstvo jasne ružových alebo purpurových malých kvetov sedmokrásky - v trópoch takmer po celý rok. Aptenia cordifolia odolná voči teplu, suchu a soli vyzerá skvele v skalkách alebo v nádobách, kde možno oceniť jej jemnú textúru a jemný vzhľad. Je tiež dobrou voľbou pre dlhotrvajúce závesné koše alebo pre kaskádovanie cez okraje stien. Vhodné do prímorských podmienok.

  • Dorastá do výšky 6 palcov (15 cm) a mohutne sa šíri do 60 cm.
  • Prospieva v plné slnko v piesková , dobre odvodnené pôdy . Dobrá drenáž je nevyhnutná na prežitie. Pravidelne zalievajte, keď pôda vyschne. V zime udržujte v suchu. Začiatkom jari veľmi mierne prihnojujte.
  • Ľahko sa pestuje, Aptenia cordifolia je dobrou voľbou ako a sukulentná pôdopokryvná alebo zabrániť erózii brehy a svahy . Skvelý doplnok k slnečnému žiareniu skalky , stredomorské záhrady , pobrežné záhrady alebo kontajnerov .
  • Vo všeobecnosti bez škodcov a chorôb .
  • Rozmnožujte semenami alebo odrezkami. Semená môžu byť zasiate skoro až v polovici jari a klíčiť vo vyhrievanom vlhkom prostredí. Prípadne použite odrezky stonky, uzliny zakorenia, keď sa dotknú zeme.
  • Pochádza z Južnej Afriky.

Požiadavky

Otužilosť 10 – 11
Tepelné zóny 10 – 12
Klimatické zóny 12, 13, 15, 16, 17, 21, 22, 23, 24, H1, H2
Typ rastliny Kaktusy - sukulenty, trvalky
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 6' (15 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Sucho, Soľ
Použitie v záhrade Banky a svahy,Zemné kryty,Závesné košíky,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Stredomorská záhrada