Aquilegia 'Lime Sorbet' (Columbine)

Aquilegia 'Lime Sorbet' (Columbine)

Columbine 'Lime Sorbet', Babičkina čepica 'Lime Sorbet'


Aquilegia 'Lime Sorbet' (Columbine), bohatá na jedinečné sfarbenie, je mimoriadne krásna trvalka s jej úplne dvojitými, bez ostrohy, zeleno-bielymi kvetmi, ktoré sa otvárajú koncom jari až začiatkom leta zo svetlozelených púčikov a počas dozrievania jemne blednú na biele. Táto žiarivá kolumbína, ktorá sa týči s prirodzenou pôvabom nad papraďovým lístím modrozelených rozdelených listov, je celkom svietivá a ideálna na rozjasnenie tienistého miesta v záhrade!

  • Rastie v huňatom, vzpriamenom trse do výšky 24-36 palcov (60-90 cm) a 12 palcov do šírky (30 cm). Táto trvalka je všeobecne krátkodobý ale bude samosemeno plodne vytvárať veľké kolónie v uspokojivých rastových podmienkach.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko do čiastočný tieň , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Vážne nemá rád zle odvodnené pôdy! Bohatý , vlhké pôdy v čiastočný tieň sú preferované. Nenechajte pôdu vyschnúť.
  • Priťahuje kolibríky a motýle , ale je ignorovaný králiky a jelene !
  • Ľahko sa pestuje , táto rastlina je vítaným doplnkom postele , hranice , chatové záhrady , tienisté záhrady, alebo naturalizovaných oblastiach . Vynikajúce rezané kvety vo váze vydrží až 2 týždne!
  • Podlieha hubovým chorobám, vrtákom, listovým baníkom a voškám.
  • Deadhead pravidelne podporovať viac kvetov.
  • Po odkvitnutí zrežte listy, aby ste podporili svieži rast koncom leta.
  • Možno vypestovať zo semena zasiateho priamo do záhrady na jar (po odznení nebezpečenstva mrazov). Rozdelenie je možné na jar, ale môže chvíľu trvať, kým sa rastlina zotaví.
  • Odstráňte vyblednuté kvitnúce stonky, aby ste podporili ďalšie kvitnutie. Odrežte až po zem, keď lístie opadáva (okolo babieho leta).

Aquilegia je rod trsovitých, krátkovekých trvaliek, ktoré sú známe svojimi kvetmi od konca jari do leta s jednoduchými alebo dvojitými kvetmi s krátkymi ostrohami alebo bez ostrohy, v rôznych farbách od modrej cez fialovú po bielu až ružovú až červenú. Klasický prvok bylinných hraníc, Columbines, sa krásne mieša s pivonkami, kosatcami, allium a ružami.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Aquilegia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 15' – 20' (37 cm – 50 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata