Aquilegia Songbird 'BlueBird' (Columbine)

Aquilegia Songbird 'BlueBird' (Columbine)

Columbine Songbird 'BlueBird', Aquilegia Bonnet Songbird 'BlueBird', Aquilegia hybrida Songbird 'BlueBird', Aquilegia 'BlueBird', Aquilegia vulgaris 'BlueBird'


Kompaktný s veľkými nahor smerujúcimi kvetmi, ocenený spevokol Aquilegia 'BlueBird' je veľmi pútavý svojimi dlhými ostrohovými, modro-bielymi dvojfarebnými kvetmi, dlhými až 7 cm, ktoré sa s prirodzenou eleganciou týčia nad krásne papraďovité, modrozelené lístie. Kvitne 4-6 týždňov neskorá jar až začiatok leta , táto trvalka je vo všeobecnosti krátkodobá, ale sama sa vysemenie bez toho, aby bola otravná. 'BlueBird' je kultivar zo série Songbird, ktorý je známy svojimi kompaktnými rastlinami a veľkými nahor smerujúcimi kvetmi v odtieňoch modrej, červenej alebo žltej, často s kontrastnými bielymi okvetnými lístkami.

Medzi ďalšie kultivary série Songbird patria Aquilegia ‘Goldfinch “, Aquilegia 'kardinál' , Aquilegia „Kde“ a veľa ďalších. Všetky sú krásnymi doplnkami v tienistej záhrade!

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti pre jej vynikajúce kvality
  • Rastie v huňatom, vzpriamenom trse, do výšky 12-18 palcov (30-45 cm) a 12-16 palcov do šírky (30-40 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko do čiastočný tieň , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Vážne nemá rád zle odvodnené pôdy! Bohatý , vlhké pôdy v čiastočný tieň sú preferované. Nenechajte pôdu vyschnúť.
  • Priťahuje kolibríky a motýle , ale je ignorovaný králiky a jelene !
  • Ľahko sa pestuje , táto rastlina je vítaným doplnkom postele , hranice , skalky , chatové záhrady , tieňové záhrady alebo naturalizovaných oblastiach . Vynikajúce rezané kvety vo váze vydrží až 2 týždne!
  • Náchylné na listovú baníkovku.
  • Možno vypestovať zo semena zasiateho priamo do záhrady na jar (po odznení nebezpečenstva mrazov). Rozdelenie je možné na jar, ale môže chvíľu trvať, kým sa rastlina zotaví.
  • Odstráňte vyblednuté kvitnúce stonky, aby ste podporili ďalšie kvitnutie. Odrežte až po zem, keď lístie opadáva (okolo babieho leta).
  • Kontakt s šťavou môže podráždiť pokožku

Aquilegia je rod trsovitých, krátkovekých trvaliek, ktoré sú známe svojimi kvetmi od konca jari do leta s jednoduchými alebo dvojitými kvetmi s krátkymi ostrohami alebo bez ostrohy, v rôznych farbách od modrej cez fialovú po bielu až ružovú až červenú. Klasický prvok bylinných hraníc, Columbines, sa krásne mieša s pivonkami, kosatcami, allium a ružami.
Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Aquilegia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 18' (30 cm – 45 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka