Aquilegia vulgaris 'Clementine Rose' (Columbine)

Aquilegia vulgaris 'Clementine Rose' (Columbine)

Columbine 'Clementine Rose', Lily Monk's Head Lily 'Clementine Rose'


Aquilegia vulgaris 'Clementine Rose', pripomínajúca kvety plamienok, je veľmi pekná Columbine so svojimi kyticami dvojitých kvetov bez ostrohov obrátenými nahor pre dokonalé zobrazenie (šírka 1,5 palca alebo 4 cm). Táto trvalka s prirodzenou pôvabnosťou nad kompaktnými, papraďovými listami modrozelených listov bohato kvitne až 4-6 týždňov od neskorá jar až začiatok leta .

'Clementine Rose' je kultivar zo série Clementine, ktorý je známy tým, že je krátky, kompaktný s kvetmi bez ostrohúch a dokonale sa hodí do črepníkov a nádob. Medzi ďalšie odrody Clementine patria Aquilegia „Clementine Blue“ , Aquilegia „Klementínska lososová ruža“ , Aquilegia ‘Clementine Purple Dark’ a Aquilegia ‘Clementine White’. Všetky sú krásnymi doplnkami v tienistej záhrade!

  • Rastie v huňatom, vzpriamenom trse do výšky 14-16 palcov (35-40 cm) a šíri sa 12-14 palcov (3-35 cm). Táto trvalka je všeobecne krátkodobý ale bude samosemeno plodne vytvárať veľké kolónie v uspokojivých rastových podmienkach.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko do čiastočný tieň , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Vážne nemá rád zle odvodnené pôdy! Bohatý , vlhké pôdy v čiastočný tieň sú preferované. Nenechajte pôdu vyschnúť.
  • Priťahuje kolibríky a motýle , ale je ignorovaný králiky a jelene !
  • Ľahko sa pestuje , táto rastlina je vítaným doplnkom postele , hranice , skalky , chatové záhrady , tieňové záhrady alebo naturalizovaných oblastiach . Ideálne pre hrnce a nádoby , vynikajúce rezané kvety s dlhou životnosťou vázy!
  • Náchylné na listovú baníkovku.
  • Možno vypestovať zo semena zasiateho priamo do záhrady na jar (po odznení nebezpečenstva mrazov). Rozdelenie je možné na jar, ale môže chvíľu trvať, kým sa rastlina zotaví.
  • Odstráňte vyblednuté kvitnúce stonky, aby ste podporili ďalšie kvitnutie. Odrežte až po zem, keď lístie opadáva (okolo babieho leta).
  • Kontakt s šťavou môže podráždiť pokožku

Aquilegia je rod trsovitých, krátkovekých trvaliek, ktoré sú známe svojimi kvetmi od konca jari do leta s jednoduchými alebo dvojitými kvetmi s krátkymi ostrohami alebo bez ostrohy, v rôznych farbách od modrej cez fialovú po bielu až ružovú až červenú. Klasický prvok bylinných hraníc, Columbines, sa krásne mieša s pivonkami, kosatcami, allium a ružami.
Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Aquilegia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 15' (30 cm – 37 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka