Aster amellus 'Grunder' (talianske astry)

Aster amellus 'Grunder' (talianske astry)

Talianska Aster 'Grunder', Talianska Starwort 'Grunder', Michaelmas Daisy 'Grunder', Fall Aster 'Grunder', Aster amellus 'Grunder'


Socha, Aster amellus 'Grunder' (talianska Aster) je veľmi výrazná odroda Aster s bohatými a dlhotrvajúcimi lúčmi veľkých, hlbokých levanduľovo modrých kvetov s priemerom 7 cm, so širokými okvetnými lístkami obklopujúcimi zlatožltú farbu. disk. Kvitne niekoľko týždňov od skorá jeseň až polovica jesene , túto jeseň Aster nepotrebuje staking a je odolný voči múčnatke . Pochádza z Európy, ľahko sa pestuje, má dlhú životnosť a v záhrade na konci sezóny sa vyznačuje výraznými farbami.

  • Kompaktné a rýchlo rastúce, až 32 palcov vysoké (80 cm) a 24 palcov široké (60 cm), jeho silné kvitnúce spreje sú držané vzpriamene a ich drevnaté stonky sú pokryté oválnymi, tmavozelenými listami.
  • Prospieva v plné slnko v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Stredne úrodná , alkalický preferujú sa pôdy. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli chorobám listov, ako je múčnatka. Odolný voči suchu !
  • Dôležitá zložka neskorého leta a jesene hranice , chatové záhrady , prérie, alebo motýlie záhrady . Astry sú cenené aj pre ich vynikajúcu kvalitu rezané kvety.
  • Astry sú nevyhnutnosťou, ak sa snažíte zaujať vtákov alebo motýle pretože sú veľkým zdrojom nektáru.
  • Pred začiatkom leta zaštipnite stonky, aby ste podporili huňatosť a vytvorili väčší počet kvetov.
  • Rozdeľte každé 3-4 roky na jar.

Aster Amellus , všeobecne známa ako talianska astra, patrí do čeľade Asteraceae, do ktorej patria aj rebríček, chryzantémy a slnečnice. Rod Aster obsahuje viac ako 600 druhov a tisíce hybridných odrôd, ktoré poskytujú široký výber, pretože všetky sa líšia zvykom, výškou, farbou kvetov, tvarom listov a podmienkami rastu. Na rozdiel od novoanglických aster (Aster novae-angliae) alebo newyorských aster (Aster novi-belgii), Aster amellus neprodukuje vysoké, pyramídové rastliny, ale veľkosť a krása svojich kvetov spojená s jej úhľadným a kompaktným zvyk, robí z tejto astry jednu z najžiadanejších zo všetkých jesenných astier.


Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astry
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Sucho, králik
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada