Astrantia major 'Roma' (Veľký majster)

Astrantia major 'Roma' (Veľký majster)

Masterwort 'Roma', Great Masterwort 'Roma', Melancoly Gentleman 'Roma', Hattie's Pincushion 'Roma'


Tak nádherné a jemné, Astrantia major 'Roma' nikdy neprestane udivovať divákov! Ako odolať zložitej kráse jej kvetov: drobné ružové kvietky natlačené do kopulovitého kvetu, ako špendlíky na vankúši, a obklopené elegantným strapcom z papierových listeňov. Sú nesené na dlhých drôtovitých stonkách, vysoko nad ružicou atraktívnych sýtozelených javorových listov. Farba kvetu je jemná kombinácia jemnej ružovej, zelenej a bielej.

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Kvitne niekoľko týždňov od neskorá jar až začiatok leta a sporadicky počas celého leta kde sú podmienky podľa jeho predstáv.
  • Pomaly sa šíri z podpníka, má úhľadný habitus a dorastá do výšky 18-24 palcov (45-60 cm) v zhluku hlboko delených listov.
  • Prospieva v plné slnko alebo čiastočný tieň v bohatý , stredne vlhké, dobre priepustné pôdy . Pôdy je potrebné udržiavať trvalo vlhké . Najlepší výkon sa dosiahne v chladnom letnom podnebí, pretože Astrantias nemajú radi veľmi horúce, vlhké alebo suché podmienky.
  • Dôležitá zložka bylín hranice , chatové záhrady , a lesy . Skvelé snovače, Astrantias sa dobre miešajú s inými rastlinami a krásne sa spájajú s okrasnými trávami, rozchodníkmi a mnohými ďalšími trvalkami. Vysádzajte ich do závejov alebo na okraj zmiešaných hraníc, kde môžete oceniť ich atraktívne kvety. Táto rastlina je cenená aj pre svoju vynikajúcu kvalitu rezané kvety , či už v kyticiach alebo sušených kvetinových aranžmánoch.
  • Jednoduchá na pestovanie, odolná voči jelenej zveri , choroby a bez škodcov , a odolný voči mokrej pôde , Astrantia je trváca rastlina, ktorá je bohatá na mnoho vlastností okrem svojho pekného vzhľadu!
  • Ľahko sa pestuje z čerstvých semien. Odumretie predĺži kvitnutie a zabráni samovýsevu. Astrantias sa trochu šíria, ale dajú sa ľahko zadržať. Deliace trsy pomáhajú udržiavať vitalitu.
  • Na jar sa rozmnožuje delením

Astrantia patria do čeľade Apiaceae a sú po stáročia cenené pre svoju dlhú dobu kvitnutia, jemnú prítomnosť a zaujímavé kvety. Pochádzajú z lesov a lúk Ázie a Európy a ľahko rastú vo väčšine záhrad. Tento rod, obľúbený záhradkármi a široko používaný v kvetinárstve v kvetinárstve, zahŕňa 8 alebo 9 druhov, pričom najobľúbenejší je Astrantia major so zelenkastoružovými až purpurovo-červenými kvetmi obklopenými bielymi až ružovo-bielymi listami a dosahujúcimi 12-36 palcov. 30-90 cm).


Požiadavky

Otužilosť 4 – 7
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astrantia - Masterworts
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 18' (30 cm – 45 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhké, ale dobre odvodnené, zle odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Rybníky a potoky,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata