Azolla filiculoides (komáre paprade)

Azolla filiculoides (komáre paprade)

Papraď pacifického komára, papraď americká vodná, papraď komár, rozprávkový mach, papraď komár, tichomorská Azolla, papraď vodná, papraď vodná, aksamietnica vodná


Azolla filiculoides (Moskyt papraď) je drobná voľne plávajúca papraď tvoriaca rohož perovito rozkonárených stoniek pokrytých drobnými, dvojlaločnými listami usporiadanými v dvoch radoch. Horný list pláva na hladine a spodný list je ponorený. Jasne zelené listy sa zahrievajú do fialovo-ružovej farby v reakcii na stres, ako je veľmi jasné svetlo alebo veľmi vysoké alebo nízke teploty. Malé perie podobné korene sa vytvárajú pozdĺž spodného povrchu stonky a voľne visia vo vode. Živiny sú absorbované priamo z vody koreňmi. Pochádza zo Severnej aj Južnej Ameriky, papraď komár sa prirodzene vyskytuje v rybníkoch a jazerách, v pomaly sa pohybujúcich potokoch a riekach. V optimálnych podmienkach rastie extrémne rýchlo a niekedy môže byť na obtiaž. Môže vytvárať hrubé rohože, ktoré úplne pokrývajú hladinu vody a bránia komárom ukladať vajíčka. Tiež odrádza od rastu rias a pomáha udržiavať vodu čistú. Mosquito Fern sa pestuje ako okrasná rastlina na použitie vo vodných záhradách, akváriách a rybníkoch.

  • Dorastá do výšky 7 cm a šíri sa donekonečna.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko do čiastočný tieň v vodné záhrady , rybníky alebo vodné nádoby .
  • Prakticky bez škodcov a chorôb .
  • Znížte jeho šírenie odstránením častí sieťkou.
  • Azolla filiculoides môže rásť rýchlo a ľahko konkurovať pôvodnej vegetácii. Rozkladaná koreňová a listová hmota pod rohožou Azolla filiculoides spolu s nedostatočným prienikom svetla môže vytvoriť anaeróbne prostredie, ktoré môže znížiť kvalitu pitnej vody a znemožniť prežitie iných organizmov vo vode.
  • Rozmnožujte sa prerozdeľovaním zhlukov rastlín, keď sa objavia.
  • Pochádza zo štátov Rocky Mountain na západe USA a Kanady, cez Strednú Ameriku a väčšinu Južnej Ameriky. Bol zavlečený do Európy, severnej a subsaharskej Afriky, Číny, Japonska, Nového Zélandu, Austrálie, Karibiku a Havaja.

Požiadavky

Otužilosť 7 – 11
Tepelné zóny 1 – 11
Typ rastliny Vodné rastliny, paprade
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (5 cm – 7 cm)
Potreby vody Vysoká
Údržba Vysoká
Odvodňovanie pôdy Zle odvodnené
Charakteristika Okázalý
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Aljaška,Kalifornia,Severovýchod,New York,Severozápad Pacifiku,Oregon,Washington,Juhovýchodná,Florida,Juhozápad,Arizona,Texas
Tolerancia Mokrá pôda
Použitie v záhrade Rybníky a potoky,Vodné záhrady