Baptisia alba (Biele divoké indigo)

Baptisia alba (Biele divoké indigo)

Biele divoké indigo, biela baptisia


Veľký poľný kvet Baptisia alba (Biele divoké indigo) je vzpriamená trvalka s dlhou sezónou záujmu. Na jar av lete tento rodák z juhovýchodných Spojených štátov nesie dlhé klasy bielych kvetov v tvare hrášku, ktoré pripomínajú lupiny. Vydržia asi tri týždne a lákajú motýle a včely. Keď kvety zmiznú, krásne modrozelené trojpočetné listy zostanú čisté a tvoria krásnu kulisu pre ostatné trvalky v záhrade. Ak sa nestrihá, rastlina vytvára zaujímavé nafúknuté struky, ktoré na jeseň sýto čierne. Často zostávajú pripevnené na holých zimných stonkách a sú cennými doplnkami do aranžmánov zo sušených kvetov. White Wild Indigo, ktorý vyzerá dobre takmer ku všetkému, je nápadným exemplárom pre malú záhradu, kde sa požaduje ľahko pestovateľná rastlina s dlhou životnosťou.

  • Dorastá do výšky 24-48 palcov (60-120 cm) a 24-30 palcov na šírku (60-75 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v priemer , suché až stredné , dobre odvodnené pôdy . Toleruje čiastočný tieň , ale uprednostňuje sa plné slnko. Toleruje chudobné pôdy a sucho . Keď sa usadí, nerušte, pretože si vytvorí hlboký koreň, ktorý sa ľahko poškodí, ak sa ho pokúsite presadiť.
  • Vyzerá úchvatne postele a hranice , chatové záhrady , prérie alebo lúky, a pôvodné rastlinné záhrady . Skvelé ako exemplár rastliny alebo v malých skupinách.
  • Nie je náchylný na problémy so škodcami alebo chorobami , jeleň odolný .
  • Strihanie listov po odkvitnutí pomáha udržiavať zaoblený vzhľad rastliny, ale prídete o atraktívne struky semien, ktoré sa skvele používajú pri aranžovaní sušených kvetov.
  • Rozmnožujte delením (pádom) alebo semenami. Nestratifikované osivo zasejte na jeseň alebo stratifikované osivo na jar. Rastliny rýchlo klíčia, ale nekvitnú až 3 roky.
  • Táto rastlina bola smrteľná pre kravy a pri požití môže byť dráždivá pre ľudí.
  • Pochádza z juhovýchodu Spojených štátov amerických.

Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Krst – falošné indigo
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 2' – 4' (60 cm – 120 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 30' – 36' (75 cm – 90 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Nebraska,Ohio,Wisconsin,Severovýchod,Maryland,New York,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Ílovitá pôda, sucho, suchá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka