Bignonia capreolata (krížový vinič)

Bignonia capreolata (krížový vinič)

Krížový vinič, krížový vinič, krížový vinič, trúbkový kvet


Bignonia capreolata (krížový vinič), obdivuhodný pôvodom z juhovýchodných Spojených štátov, je rýchlo rastúci, priliehavý, drevitý vinič s množstvom voňavých kvetov v tvare trúbky, dlhý 5 cm, v jasných odtieňoch. oranžovej, žltej alebo červenej. Považuje sa za jednu z najkvetnatejších rastlín viniča, prakticky sa dusí vo veľkých zhlukoch 2 až 5 farebných kvetov uprostred jari s prerušovanými letnými kvetmi. Kvety, ktoré trvajú až štyri týždne, poskytujú veľkolepé kvetinové zobrazenie. Kolibríky ich milujú a nikdy ich nenavštevujú. Po kvetoch nasledujú zelenkasté semená podobné struku, ktoré dozrievajú koncom leta a pretrvávajú až do jesene. Lístie protiľahlých, zložených, lesklých tmavozelených listov je vždyzelené v oblastiach s miernym podnebím, ale v chladnejších oblastiach sa zmení na červenofialové, kým spadne na zem.

Cross Vine, ktorý šplhá alebo sa šplhá po všetkom, čo mu stojí v ceste, prostredníctvom spletených úponkov s lepiacimi kotúčmi na ich špičke, sa často pestuje pre svoje žiariace kvety a schopnosť rýchlo pokryť štruktúry svojim atraktívnym listom. Uistite sa, že ho máte pod prísnou kontrolou, pretože tento vinič sa šíri semenami aj koreňovými výhonkami.

  • Tento trúbkový vinič, ktorý sa ľahko pestuje, je neuveriteľne voľne kvitnúci a môže rýchlo dorásť do dĺžky 30-50 stôp (9-15 m). Dajte tomuto viniču dostatok priestoru na šplhanie. Aby ste zabránili jej šíreniu do oblastí, kde to nie je žiaduce, vytiahnite koreňové výhonky, keď sú škvrnité.
  • Prospieva v organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko alebo čiastočný tieň . Toleruje však širokú škálu pôd. Najlepšia produkcia kvetov sa získava na plnom slnku. Toleruje pobrežné podmienky. Po založení odolná voči suchu.
  • Žiadne vážne problémy s hmyzom alebo chorobami. Odolný voči jeleňom .
  • Výborná voľba pre treláže , steny , ploty, alebo tŕne . Dobre zemný kryt stabilizovať svah.
  • Táto liana kvitne na novom raste. V prípade potreby ju po odkvitnutí ostrihajte. Ak chcete zvýšiť vývoj väčšieho počtu výhonkov kvetov, vycvičte stonky tak, aby sa navzájom netlačili.
  • Pochádza zo Spojených štátov.

Požiadavky

Otužilosť 6 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Horolezci
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 30' – 50' (9m – 15m)
Šírenie 6' – 9' (180 cm – 270 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, polo-stále zelené
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Missouri,Ohio,Severovýchod,Maryland,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Jeleň, sucho
Priťahuje Kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Banky a svahy,Zemné kryty,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada