Brunnera macrophylla 'Diane's Gold' (Siberian Bugloss)

Brunnera macrophylla 'Diane's Gold' (Siberian Bugloss)

Sibírska chyba 'Diane's Gold', Heartleaf Brunnera 'Diane's Gold', False Forget-Me-Not 'Diane's Gold', Brunnera 'Diane's Gold'


Pútavá Brunnera macrophylla 'Diane's Gold' (Siberian Bugloss) sa vyznačuje sviežimi zlatými listami listov v tvare srdca, ktoré si zachovávajú jasnú farbu počas celého vegetačného obdobia. Atraktívne postreky drobných, nebesky modrých kvetov stúpajú nad lístie počas dlhého obdobia od polovice do neskorej jari. Kombinácia nebesky modrej a zlatej chartreuse je oslnivá. Perfektné na rozjasnenie tienistej časti záhrady.

  • Táto opadavá trvalka, ktorá vytvára trsy, dorastá do výšky 30 cm a šírky 60 cm. Pomaly sa šíri plazivými podzemkami, aby vytvorili hustú pôdnu pokrývku.
  • Primerane odolný voči väčšine chorôb a škodcov , odolný voči jeleňom a králikom a je nenáročná na starostlivosť pre.
  • A milovník čiastočného alebo plného tieňa , darí sa jej organicky bohaté , vlhké a dobre odvodnené pôdy . Je potrebné sa vyhnúť suchým pôdam! Uprednostňuje sa chladné miesto v čiastočnom tieni alebo tieni.
  • Zariadenie s pozoruhodne nízkymi nárokmi na údržbu, toto vynikajúce zariadenie môže byť použité ako a exemplár rastliny alebo hromadne ako a zemný kryt . Ideálne pre postele a hranice , brehy a svahy alebo podsadba kríkov a ruží .
  • Odumretá po odkvitnutí, ak nie je žiaduci výsev.
  • Prerezávanie je nevyhnutné pre dobrý vzhľad a zdravie. Okamžite odstráňte nevzhľadné listy, či už poškodené slnkom, suchom alebo škodcami.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 7
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Brunnera - Sibírsky Bugloss
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 1' (30 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň, králik
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Rybníky a potoky,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata