Calanthe tricarinata (Odolná orchidea Calanthe)

Calanthe tricarinata (Odolná orchidea Calanthe)

Orchidea otužilá japonská, Orchidea trojkýlová, Orchidea Otužilá, Calanthe lamellata, Calanthe megalophora, Calanthe occidentalis, Calanthe pantlingii, Alismorkis tricarinata


Calanthe tricarinata (Odolná orchidea Calanthe) je vždyzelená až poloveľmizelená suchozemská orchidea pýšiaca sa strapcami nádherných kývavých kvetov zdobených žltozelenými lupienkami a červenohnedými spodnými perami. Kvitnú koncom zimy až skoro na jar, vyrastajú na vzpriamených stonkách nad listami eliptických až kopijovitých, rebrovaných, stredne zelených listov. Lístie je vždyzelené v miernejších klimatických podmienkach, ale v chladnejších oblastiach môže spať. Orchidea Hardy Calanthe, ktorá pochádza z pseudobulb, sa naturalizuje a šíri skromne pomocou odsadenia cibúľ, pričom časom vytvorí očarujúci zhluk. Je atraktívna v kvetináčoch a nádobách, ako aj na záhonoch a obrubách, je to vynikajúca orchidea do tienistých záhrad a lesných záhrad.

  • Rastie v trsoch do výšky 12-18 palcov a šírky (30-45 cm).
  • Ľahko sa pestuje v vlhký , dobre odvodnené , humózna pôda v chránené miesto v čiastočný tieň . Pod sklom pestujte v suchozemskom komposte orchideí pri jasnom, filtrovanom svetle a vysokej vlhkosti
  • Calanthé orchidey znesú minimálnu teplotu 14°F (-10°C). V oblastiach so silnými zimami sa odporúča chrániť ich počas dlhých období mrazu. Cez zimu mulčujte kompostovanou kôrou.
  • Krásny doplnok k postele a hranice , lesné záhrady , alebo kontajnerov .
  • Prakticky bez chorôb . Dávajte pozor na slimáky a slimáky.
  • Na jar sa rozmnožuje delením pseudobulbov.
  • Pochádza z Japonska (vrátane ostrovov Ryukyu), Kórey, Číny (Gansu, Guizhou, Hubei, Shaanxi, Sichuan, Taiwan, Tibet, Yunnan), severovýchodnej Indie, Bhutánu, Assamu, Nepálu, Kašmíru, Mjanmarska a Thajska.

Požiadavky

Otužilosť 6 – 9
Typ rastliny Orchidey, trvalky
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro)
Zima
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' (45 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina
pH pôdy Neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, vždyzelené, polozelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Neformálne a Chata