Camellia japonská „Ave Maria“

Camellia japonská „Ave Maria“

Kamélia 'Ave Maria', 'Ave Maria' kamélia, jesenné kvitnúce kamélie, zimné kvitnúce kamélie, jarné kvitnúce kamélie, skoré až stredoročné kamélie


Mimoriadne krásna, ocenená Camellia japonica 'Ave Maria' sa vyznačuje malými až strednými kvetmi, 2-4 palce (6-9 cm), s až 50 okvetnými lístkami v jemnom odtieni striebristo ružovej. Elegantné kvety sa líšia od formálnych dvojitých (bez vystavenia tyčiniek) až po pivóniu so zlatými tyčinkami rozptýlenými medzi centrálnymi okvetnými lístkami. Kvety sa šťastne vyrábajú počas pomerne dlhého obdobia od od začiatku do polovice sezóny (Október až marec na severnej pologuli; marec až august na južnej pologuli). Táto kompaktná kamélia tvorí atraktívny, úhľadný, zaoblený ker. Jeho lesklé listy s lesklými tmavozelenými listami sú vždyzelené a veľmi okrasné po celý rok.

  • Tento vždyzelený ker má pomalý, kompaktný, vzpriamený habitus a dorastá do výšky 6-12 stôp (180-360 cm) a šírky 6-10 ft (180-300 cm)
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • A čiastočný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa v nich efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Kamélia japonská je popredným druhom rodu a má viac ako 30 000 kultivarov v širokej škále foriem a farieb kvetov. Kvety môžu dosiahnuť 5 palcov naprieč (12 cm) a vytvárajú nádhernú kvetinovú expozíciu od konca zimy do jari. Ich farba sa pohybuje od čisto bielej cez jemnú ružovú až po tmavo červenú a môžu byť jednoduché, polodvojité, dvojité, formálne dvojité alebo plné pivonky. Pomaly rastúci, tento listnatý, vždyzelený ker môže dorásť až do 25 stôp (7,5 m), ale častejšie do 6-12 stôp (180-360 cm) so šírkou 6-10 stôp (180-300 cm). Jeho urastený habit, pekné, lesklé listy a báječné kvety priťahujú záhradníkov v Ázii už stovky rokov. Je známe, že niektoré japonské kamélie s dlhou životnosťou v okolí cisárskeho paláca v Japonsku majú viac ako 500 rokov. Bohužiaľ, japonské kamélie nie sú vždy mrazuvzdorné (USDA Hardiness zóna 7 – 9).

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro)
jeseň
Zima
Výška 6' – 12' (180 cm – 3,6 m)
Šírenie 6' - 10' (180 cm - 3 m)
Medzery 72' – 120' (180 cm – 300 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, záslužná rastlina, nápadná, vždyzelená
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou