Camellia japonská „Kramer's Supreme“

Camellia japonská „Kramer's Supreme“

Kamélia 'Kramer's Supreme', 'Kramer's Supreme' kamélia, zimné kvitnúce kamélie, jarné kvitnúce kamélie, stredoročné kamélie


Nádherne voňavá a energická, ocenená Camellia japonica 'Kramer's Supreme' sa vyznačuje veľkými, žiarivo červenými kvetmi v tvare pivónie, 12 cm širokými a otvárajúcimi sa odhaľujúcimi oslnivý rad zlatých tyčiniek. Vyrábajú sa niekoľko mesiacov stred sezóny (január – marec na severnej pologuli; jún – august na južnej pologuli) v takom množstve, že táto kamélia sa v plnom kvete stáva jednou zo slávností jarnej záhrady. Táto japonská kamélia, dobre tvarovaná so zaobleným habitom, má lesklé listy s lesklými tmavozelenými listami, ktoré sú vždy zelené a veľmi okrasné po celý rok.

  • Tento veľký vždyzelený ker má vzpriamený, rozložitý, huňatý habitus a dorastá do výšky 8 – 10 stôp (240 – 300 cm) a šírky 6 – 10 stôp (180 – 300 cm)
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti, Cena Franka Williamsa (Spoločnosť kamélie v južnej Kalifornii), Cena Margarete Hertrich, a William E. Woodroof sieň slávy Camellia .
  • A čiastočný tieň až úplný tieň ľubovník, túto rastlinu je najlepšie pestovať dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Kamélia japonská je popredným druhom rodu a má viac ako 30 000 kultivarov v širokej škále foriem a farieb kvetov. Kvety môžu dosiahnuť 5 palcov naprieč (12 cm) a vytvárajú nádhernú kvetinovú expozíciu od konca zimy do jari. Ich farba sa pohybuje od čisto bielej cez jemnú ružovú až po tmavo červenú a môžu byť jednoduché, polodvojité, dvojité, formálne dvojité alebo plné pivonky. Pomaly rastúci, tento listnatý, vždyzelený ker môže dorásť až do 25 stôp (7,5 m), ale častejšie do 6-12 stôp (180-360 cm) so šírkou 6-10 stôp (180-300 cm). Jeho urastený habit, pekné, lesklé listy a báječné kvety priťahujú záhradníkov v Ázii už stovky rokov. Je známe, že niektoré japonské kamélie s dlhou životnosťou v okolí cisárskeho paláca v Japonsku majú viac ako 500 rokov. Bohužiaľ, japonské kamélie nie sú vždy mrazuvzdorné (USDA Hardiness zóna 7 – 9).

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jar (skoro)
Zima
Výška 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Šírenie 6' - 10' (180 cm - 3 m)
Medzery 96' – 120' (240 cm – 300 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou