Čemerica 'Penny's Pink' (čemerica)

Čemerica 'Penny's Pink' (čemerica)

Hellebore 'Penny's Pink', Lenten Rose 'Penny's Pink', Rodney Davey Marbled Group


Helleborus 'Penny's Pink' (Hellebore), známy svojim jedinečným olistením a krásou kvetov, sa vyznačuje veľkými, jednoduchými, svetlofialovými kvetmi, 7 cm širokými, ozdobenými korunou smotanových tyčiniek. Na rozdiel od väčšiny čemeríc sú kvety otočené smerom von a priťahujú záujem. Tieto pôvabné a jemné krásky, ktoré sa otvárajú z tmavo fialových púčikov, sa dozrievajú do hlbšej ružovej a získavajú zelené tóny. Kvitne intenzívne niekoľko týždňov od od konca zimy do polovice jari týčia sa na pevných stonkách nad najatraktívnejším kožovitým lístím. Každý list je držaný na fialovoružových stopkách. Vždyzelené listy, ktoré sa objavujú na jar, sú bronzovo zelené a majú nápadné horúce ružové žily, ktoré postupne dozrievajú do jasnej smaragdovej zelenej, čím vytvárajú krásny mramorový efekt, ktorý môžete obdivovať po celý rok. Nápadné a dlhotrvajúce, 'Penny's Pink kvitne v prvom roku a je ideálny na rozjasnenie tieňovej záhrady.

  • Rastie v huňatom, vzpriamenom trse, do výšky 18-24 palcov a šírky (45-60 cm). Táto večná vôľa samosemeno v uspokojivých rastových podmienkach.
  • Najlepšie účinkuje v čiastočný tieň do plný tieň , v bohatý , humusný , vlhký , zásadité , dobre odvodnené pôdy . Pôstne ruže sú veľmi tolerantné a budú dobre rásť vo väčšine pôd, pokiaľ pôda nie je extrémne suchá alebo stagnujúco podmáčaná. Vyberte a chránené miesto aby ich ochránili pred chladným, zimným vetrom. Odolný voči jeleňom !
  • Ľahko sa pestuje , táto rastlina je vítaným doplnkom tienisté hranice , kontajnerov , pod stromami alebo veľkými kríkmi , lesné záhrady, alebo naturalizovaných oblastiach . Vysádzajte v skupinách pre najlepší vizuálny dojem. Krásne pôdopokryvná pri hromadení
  • Môže byť ovplyvnený smrťou čemeríc, škvrnitosťou listov čemerice, slimákmi a voškami.
  • Odstráňte vyblednuté stonky kvetov (pokiaľ nepotrebujete semeno), aby ste podporili nový rast a získali čistý vzhľad.
  • Rozmnožujte delením po odkvitnutí koncom jari
  • Požitie môže spôsobiť vážne nepohodlie, dráždi pokožku. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone, toxický pre ľudí.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 3, 4, 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Čemerice – čemerice
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Zima
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka