Cercis canadensis f. alba (White Eastern Redbud)

Cercis canadensis f. alba (White Eastern Redbud)

White Eastern Redbud, White-Flowed Eastern Redbud


Cercis canadensis f. je známy svojimi nápadnými jarnými kvetmi. alba (White Eastern Redbud) je opadavý, často viackmenný strom s pôvabným vázovitým habitom s plochým vrcholom. Hromady hrachovitých čisto bielych kvetov držaných v strapcoch pokrývajú holé konáre na jar, skôr ako sa objavia lístie, čím vytvárajú najdramatickejší vzhľad. Včely používajú kvety na peľ. Motýle a kolibríky využívajú Eastern Redbud na nektár. Svetlé kvety ustupujú fazuľovitým, hnedým semenným strukom, ktoré zdobia konáre v lete a môžu pretrvávať až do zimy. Zaoblené, srdcovité listy vyrastajúce do jasne zelenočervenej farby dozrievajú v lete do tmavomodrozelenej farby a na jeseň sa sfarbia do bledožltej až zelenožltej farby. Ako listy opadávajú, odhaľujú jedinečné a nepravidelné vzory vetvenia a príjemnú siluetu tohto Redbud. Cercis canadensis f. alba dodá eleganciu každému priestoru. Vysádzajte do okraja kríkov pre zobrazenie farieb na jar a jeseň.

  • Dorastá do výšky 20 – 30 stôp (6 – 9 m) a šírky 25 – 35 stôp (7,5 – 10,50 m).
  • Eastern Redbud sa nachádza na rôznych stránkach od xerický až mezický ale rastie lepšie vlhký , dobre odvodnené miesta v plné slnko alebo svetlý odtieň . Zvyčajne nerastie na zaplavených miestach, pretože nemôže vydržať záplavy alebo prežiť v zle prevzdušnených pôdach. Najlepšia produkcia kvetov sa dosahuje na plnom slnku, ale v horúcom letnom podnebí je najlepší čiastočný tieň. Potrebuje zimný chlad, kým kvety správne zapadnú.
  • Perfektná voľba ako a exemplár rastliny alebo pre hranice kríkov .
  • Dávajte pozor na skákavky, húsenice, šupiny, chochlačky, rakovinu, verticiliové vädnutie a listové škvrny. Odolné voči jeleňom .
  • Netransplantuje sa dobre. Mal by sa vysádzať v mladom veku a ponechať nerušený.
  • Potrebuje veľmi malé prerezávanie. Odstráňte choré, poškodené, preťažené alebo krížiace sa výhonky.
  • Rozmnožujte odrezkami z polotvrdého dreva
  • Druh Cercis canadensis pochádza z východnej a strednej Severnej Ameriky od Connecticutu po New York po južné Ontário a od Veľkých jazier na juh po západný Texas a Floridu.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 2 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Stromy
Rodina rastlín Cercis - Redbuds
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
jeseň
Výška 20' – ​​30' (6m – 9m)
Šírenie 25' – 35' (7,5 m – 10,5 m)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Okázalý
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Missouri,Nebraska,Ohio,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Massachusetts,Maryland,New Jersey,New York,Pennsylvánia,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Nové Mexiko,Oklahoma,Texas
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Tradičná záhrada