Clematis 'Etoile Violette' (Viticella Group)

Clematis 'Etoile Violette' (Viticella Group)

Clematis Viticella 'Etoile Violette', Clematis 'Etoile Violette', Clematis 'Violet Star', Clematis 'Fantasy', Clematis 'Etoile de Violette'


Clematis 'Etoile Violette' vyšľachtený v roku 1885 patrí medzi dlhodobo osvedčených favoritov. Tento výnimočný opadavý vinič vytvára množstvo malých, kývavých, tmavofialovo-fialových kvetov, širokých až 10 cm, s krémovým vrcholom tyčiniek. Každý kvet nesie 4 až 6 širokých, zamatových okvetných lístkov, ktoré sú dobre rozmiestnené. Keď rastlina rozkvitne, uvidíte len veľmi málo z jej sviežeho zeleného lístia, takže fialové kvety sú tak skvelé!
„Etoile Violette“ je členom malokvetého „letného“ Clematis nazývaného „Viticella“, skupiny zahŕňajúcej silné viniča , nenáročné na pestovanie , poddajné tréningu na začiatku sezóny, s bohaté kvitnutie počas dlhého obdobia.

  • Kvitnúce z od polovice do konca leta , tento energický a mimoriadne kvitnúci vinič Clematis získal prestížne ocenenie Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti pre jej pozoruhodné kvality.
  • Darí sa v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko alebo čiastočný tieň . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu. Popoludňajší tieň oceníte v horúcich letných oblastiach.
  • Odolná do zón 4-11, je neuveriteľne voľne kvitnutá a môže rýchlo dorásť do dĺžky 10-15 stôp (300-450 cm).
  • Výborná voľba pre mreža a dá sa vycvičiť na lezenie a stena , plot, alebo altánok, a tiež sa dobre hodí kontajnerov . Krásne sa kombinuje s inými preliezkami ako napr ruže . Skvele sa bude spájať s Rose ' Albertine “ alebo Rose 'Nový úsvit' .
  • Tento Clematis patrí medzi tretia skupina Clematis - skupina zahŕňajúca plamienok, ktorý kvitne koncom leta na raste vytvorenom v tomto období. Mali by byť prerezané koncom zimy alebo skoro na jar a vyžadujú si „tvrdé prerezávanie“: jednoducho odrežte stonky na pár silných púčikov asi 1 stopu. (30 cm) nad úrovňou zeme pred začiatkom rastu skoro na jar.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov, širokou škálou farieb a toleranciami, pokiaľ ide o expozíciu a podnebie. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú v záhrade strhujúcu farebnú šou, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 11
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2A, 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Šírenie 3' – 6' (90 cm – 180 cm)
Medzery 36' – 72' (90 cm – 180 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rastlina zásluh, Showy
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada