Clematis „Grófka z Wessexu“ (raný plamienok veľkokvetý)

Clematis „Grófka z Wessexu“ (raný plamienok veľkokvetý)

Clematis skorý veľkokvetý 'Grófka z Wessexu', Clematis 'Evipoo73'


Clematis 'The Countess of Wessex', ideálny na terasu, je kompaktná, opadavá popínavá rastlina, ktorá produkuje množstvo veľkých, žiarivo bielych kvetov, 12-15 cm, ozdobených bledoružovým pruhom a korunou sýtočervené tyčinky. Nariasené okraje okvetných lístkov dodávajú romanticky ženský povrch. Kvitnúce koncom jari až začiatkom leta a opäť koncom leta až začiatkom jesene, môžete počítať s dvoma kvetinovými prehliadkami ročne. Tento veľkokvetý Clematis je ideálny pre nádoby, malé mreže alebo obelisky.

  • Prospieva v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v svetlý odtieň . Tento Clematis si najlepšie vychutnáte, keď je vysadený na severných, západných alebo severozápadných miestach.
  • Odolný, neuveriteľne voľne kvitne a môže rýchlo dorásť až do dĺžky 3-4 stopy (90-120 cm).
  • Tento Clematis patrí medzi tretia skupina Clematis - skupina zahŕňajúca plamienok, ktorý kvitne koncom leta na raste vytvorenom v tomto období. Mali by byť prerezané koncom zimy alebo skoro na jar a vyžadujú si „tvrdé prerezávanie“: jednoducho odrežte stonky na pár silných púčikov asi 1 stopu. (30 cm) nad úrovňou zeme pred začiatkom rastu skoro na jar.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov a širokou škálou farieb a tolerancií z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2A, 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, neskoro)
jeseň
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada