Clematis 'Hagley Hybrid' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Clematis 'Hagley Hybrid' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Plamienok veľkokvetý 'Hagley Hybrid', Clematis 'Pink Chiffon'


Rázny a všestranný Clematis 'Hagley Hybrid' je kompaktná, veľkokvetá odroda, ktorá vytvára masu veľkých, až 15 cm širokých, lastúrových ružových kvetov s nádychom levandule, ktoré kontrastujú s tmavočervenými prašníkmi. . Kvitnúce od začiatku leta do začiatku jesene, 'Hagley Hybrid' je spoľahlivý kultivar plamienok, ktorý je ideálny na rozjasnenie tienistého kúta, kde jeho elegantné kvety budú žiariť ako ružové hviezdy na tmavozelenom lístí. Voľne kvitnúce, tento plamienok je najlepšie trénovať na altánkoch, plotoch alebo pestovať cez malé kríky alebo cez malé kríky. Vďaka kompaktným rozmerom je výborným doplnkom aj do malých záhrad a nádob.

  • Prospieva v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v čiastočný tieň . Zatiaľ čo je odolná voči slnku, najlepšia farba kvetov sa získa v polotieni. Vyhnite sa priamemu, horúcemu slnku. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu.
  • Tento plamienok odolný voči zónam 4-11 je neuveriteľne voľne kvitnúci a môže rýchlo dorásť do dĺžky 7-10 stôp (210-300 cm).
  • Výborná voľba pre mriežka a dá sa vycvičiť na lezenie a stena , mriežka, plot, alebo altánok a tiež sa dobre hodí kontajnerov . Krásne sa kombinuje s popínavými ružami a drobnými kríkmi.
  • Tento Clematis patrí medzi tretia skupina Clematis - skupina zahŕňajúca plamienok, ktorý kvitne koncom leta na raste vytvorenom v tomto období. Mali by byť prerezané koncom zimy alebo skoro na jar a vyžadujú si „tvrdé prerezávanie“: jednoducho odrežte stonky na pár silných púčikov asi 1 stopu. (30 cm) nad úrovňou zeme pred začiatkom rastu skoro na jar.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov a širokou škálou farieb a tolerancií z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 11
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2A, 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 7' - 10' (210 cm - 3 m)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada