Colocasia esculenta 'Havaiian Punch' (Taro)

Colocasia esculenta 'Havaiian Punch' (Taro)

Taro 'Hawaiian Punch', Slonie uši 'Hawaiian Punch'


Colocasia esculenta 'Hawaiian Punch' (Taro) pestovaná predovšetkým pre svoje veľkolepé listy je hľuzovitá, mrazuvzdorná trvalka s dlhostopkatými, hustými a lesklými, srdcovitými, sviežo zelenými listami. Veľké listy držané na lesklých červených stonkách sú zdobené atraktívnymi červenými okrajmi a červenými žilkami na spodnej strane. Na rozdiel od listov Alocasia, ktoré smerujú k nebu, listy Colocasia klesajú a smerujú k zemi. Kvety, ktoré pripomínajú kvety kala, pozostávajú zo žltkastozeleného šúpolia a spadixu. Nie sú obzvlášť nápadné a vyrábajú sa zriedka. 'Hawaiian Punch' je bezproblémový tropický, ktorý je nezabudnuteľným ústredným bodom a prináša výrazne tropický vzhľad do záhrady. Kompaktný, s úhľadným vytváraním zhlukov, je ideálny pre veľké nádoby.

  • Dorastá do výšky a šírky 3 stôp (90 cm)
  • Najlepšie účinkuje v slnko alebo čiastočný tieň v organicky bohaté , vlhké až mokré pôdy . Poskytnite chránené miesto na ochranu dekoratívnych listov pred silným vetrom. Najlepšia produkcia farby listov na slnku.
  • Slonie uši milujú vodu a živiny. Vyžadujú pravidelné zavlažovanie, najmä v suchých letných obdobiach. Počas vegetačného obdobia zabezpečte pravidelné hnojenie. Čím viac ich budete kŕmiť, tým budú väčšie. Môžu byť zasadené až do 6 palcov (15 cm) stojatej vody.
  • Perfektné ako exemplár alebo v skupinách pre postele a hranice , blízko potokov a rybníkov alebo vo veľkom kontajnerov .
  • Vo všeobecnosti bez chorôb. Sledujte skleníkový roztoč, vošky a skleníkové molice.
  • Všetky časti môžu pri požití bez varenia spôsobiť mierne žalúdočné ťažkosti.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.
  • Druh Colocasia esculenta, pôvodom z tropickej východnej Ázie, bol prvýkrát privezený do Ameriky ako potravinová plodina pre otrokov. Neskôr bola propagovaná ako alternatívna plodina k zemiakom. Colocasia esculenta toleruje širokú škálu vlhkých až suchých miest a môže ľahko preniknúť na okraje mokradí, močiarov, tokov čiernej vody a riečnych lesov.
  • Zistite, kde je tento druh invázny v Spojených štátoch .
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Zistite, ako zasadiť, starať sa a pestovať nádherné slonie uši

Colocasia a Alocasia sa často pestujú pre svoje dramatické lístie pripomínajúce slonie uši, sú úžasné nežné trvalky, ktoré poskytujú silný okrasný záujem a rýchlo dodávajú nádych trópov v záhradách alebo nádobách. Neuveriteľne exotické, ich architektonické tvary ich robia ideálnymi na pestovanie ako ohniskové rastliny alebo hromadné na vytvorenie tropického efektu. Ľahko sa pestujú, sú hrdé a odvážne za predpokladu, že sú dodržané niektoré základné pravidlá.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 7 – 12
Tepelné zóny 8 – 12
Klimatické zóny 12, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1, H2
Typ rastliny Vodné rastliny, cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Kolokázia – Taro
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhké, ale dobre odvodnené, zle odvodnené
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Mokrá pôda
Použitie v záhrade Postele a okraje,Bažinaté záhrady,Terasa a kontajnery,Rybníky a potoky,Dažďové záhrady,Malé záhrady,Vodné záhrady
Záhradné štýly Stredomorská záhrada

Sprievodcovia s Colocasia - Taro