Cukrová vata Phlox paniculata (Záhradný Phlox)

Cukrová vata Phlox paniculata (Záhradný Phlox)

Phloxová cukrová vata, Border Phloxová cukrová vata, jesenná Phloxová cukrová vata, záhradná Phloxová cukrová vata, trvalá Phloxová cukrová vata, letná Phloxová cukrová vata, Phlox paniculata 'Ditomfav'


Phlox paniculata Cotton Candy, ktorá je známa svojou vynikajúcou odolnosťou voči plesniam, je trsovitá bylinná trvalka s veľkými zhlukmi cukrovej vaty ružových kvetov zdobených oranžovou svätožiarou okolo ich stredu. Sladko voňajúce kvety, ktoré kvitnú od leta do začiatku jesene, sú bohaté na nektár a navštevujú ich kolibríky a motýle. Sú nesené na huňatých trsoch stredne zeleného lístia. Tento kompaktný a dobre rozvetvený záhradný flox dodáva záhrade mesiace farieb a príjemnú vôňu. Dokonale sa hodí do kontajnerov, dvorových záhrad a do stredu hranice. Skvelé pre malé záhrady!

  • Dorastá do výšky 18-24 palcov a šírky (45-60 cm).
  • Preferuje plné slnko až veľmi svetlý odtieň a užíva si stredne úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina potrebuje dobrú cirkuláciu vzduchu! Vyhnite sa hornému zalievaniu a pridajte letný mulč, aby bola koreňová oblasť chladná.
  • Výborná voľba pre večné hranice kde sú vítané oslnivé kvety v akejkoľvek farebnej schéme. Môže byť vysadený ako a jediný exemplár alebo v zoskupení .
  • Deadhead na zachovanie čistého vzhľadu a podporu nových kvetov. Po odkvitnutí odrežte stonky.
  • Rozmnožujte delením na jar alebo na jeseň

Phlox paniculata je záhradná klasika, ktorú mnohí považujú za chrbtovú kosť letných hraníc. Nápadné vznášajúce sa masy veľkých, voňavých zhlukov bielej, levanduľovej, ružovej, ružovej, červenej a dvojfarebnej, kvety oživujú pôvodnú krajinu a pôvabné záhrady na celé týždne. Napriek svojej známej náchylnosti na múčnatku zostáva Garden Phlox stálicou ocenenou pre svoju dramatickú, dlho kvitnúcu kvetinovú show.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Phlox
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia ílovitá pôda, jeleň
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata