Cyclamen coum 'Maurice Dryden' (perzská fialka)

Cyclamen coum 'Maurice Dryden' (perzská fialka)

violka perzská 'Maurice Dryden', cyklámen 'Maurice Dryden', cyklámen východný 'Maurice Dryden', cyklámen okrúhlolistý 'Maurice Dryden', cyklámen coum Subsp. coum f. coum 'Maurice Dryden', Pewter Group Cyclamen


Jeden z najžiarivejších klenotov zimnej hranice, ocenený Cyclamen coum 'Maurice Dryden' je energická a nádherná hľuzovitá trvalka s krásnymi zaoblenými striebristými listami lemovanými tmavozelenými a malými, ale nápadnými bielymi kvetmi sfarbenými do fialova v ústach. Pridanie niekoľkých týždňov veselej farby a krásy do záhrady v neskorá zima - skorá jar , kvety sú také bohaté, že takmer zakrývajú listy!

  • Tento Cyclamen dorastajúci do výšky 2-3 palcov (5-8 cm) je dosť odolný a znesie aj veľmi nízke teploty. To bude samosemeno a naturalizovať rýchlejšie ako ktorýkoľvek iný odolný cyklámen. Listy rastú na jeseň a cez zimu, zatiaľ čo jemné kvety kvitnú koncom zimy a skoro na jar - kým listy aj kvety neodumrú.
  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti pre jej vynikajúce kvality
  • Ľahko sa pestuje v bohatý , vlhký , dobre odvodnené pôdy v čiastočný tieň . Nízka údržba , nepotrebuje odstraňovanie buriny ani odstraňovanie hláv! Na prezimovanie rastliny prikryte mulčom.
  • Najlepšie zasadil veľa v pred kríkmi , okolo stromov , zmiešané hranice a v skalky . Tiež skvelé v lesy alebo kontajnerov . Cyclamen coum vyzerá báječne so snežienkami (Galanthus nivalis) a čemericami (vianočné alebo pôstne ruže)
  • Dávajte pozor na roztoče, viniča, cyklámenový roztoč alebo pleseň sivú.
  • Rozmnožujte semenami. Semená by mali byť namočené 12 hodín pred výsadbou. Zasiať semená neskorá jar na budúcoročné kvitnutie. Hľuzy vysádzajte koncom leta alebo začiatkom jesene .
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Cyklámeny sú nízke hľuznaté trvalky s jemnými okrídlenými „motýľovými“ kvetmi v odtieňoch ružovej až bielej a tmavozelenými listami, ktoré sú krásne tvarované ako brečtan a sú označené krásnou striebornou farbou. Niektoré druhy kvitnú na začiatku roka, zatiaľ čo iné čakajú až do neskorého leta a vysielajú do začiatku jesene postupné vlny atraktívnych kvetov. Ľahko sa pestuje, existuje asi 20 druhov cyklámenu a väčšina z nich pochádza zo Stredomoria.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Cyklámen
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro)
Zima
Výška 2' – 3' (5 cm – 7 cm)
Šírenie 7' – 8' (17 cm – 20 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 1' (2 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rastlina zásluh, Showy
Použitie v záhrade Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka