Dahlia 'Fascination'

Dahlia 'Fascination'

Fascination' Dahlia , Pivoňka-kvitnúce georgíny


Niet divu, že Dahlia 'Fascination' získala viacero ocenení. Len sa na to pozrite! Ohromujúci kontrast jeho pútavých, lesklých, žiarivo fialovo-ružových kvetov s veľmi tmavým stredom oproti hlbokému bronzovému lístiu je jednoducho neodolateľný. Polodvojité kvety so šírkou až 15 cm (6 palcov) pekne splývajú s ostatnými rastlinami a dodávajú okrajom neskorého leta a jesene vítanú farbu a tvar. Skvelá odroda georgín, ktorá je ideálna pre opeľovače, krásna v bylinných okrajoch a úžasná v nádobách.

  • Kvitnúce masívne z júla do mrazov , táto dahlia dorastá až do 36 palcov (90 cm) a je vynikajúcou voľbou na vytvorenie krásnej záhradnej expozície alebo na predvádzanie.
  • Víťaz z viacero ocenení (viac ako 183 podľa American Dahlia Society!) vrátane prestížnych Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Skvelá voľba pre hranice, kontajnery alebo ako rezané kvety vďaka vynikajúcej životnosti vázy. Vedeli ste, že čím viac kvetov georgín odrežete, tým viac kvetov získate? Vďaka tomu sú georgíny dvakrát tak pekné: pekné vo váze, pekné v záhrade. Veľký veľký kvet vo váze alebo plávajúci v plytkej miske je dokonalým pútačom.
  • Najlepšie kvitnutie prebieha v plné slnko , ale svetlý odtieň budú vítané v horúcich letných oblastiach.
  • Poskytovať stála vlhkosť počas vegetačného obdobia a nedovoľte, aby pôda vyschla. Závod v a chránená lokalita na ochranu vašich georgín pred silným vetrom.
  • Najlepšie v skupinách 5 pre najlepší vizuálny efekt. Deadhead strávil kvety na podporu rastu ďalších kvetných pukov.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.
  • Ak žijete v chladnom prostredí (zóny odolnosti 3-7) a chcete si ušetriť cibuľky georgín, presnejšie hľuzy georgín na budúcu jar, môžete ich pred prvým mrazom vykopať a uskladniť na zimu pred opätovnou výsadbou. ich budúcu jar. Skladujte ich v škatuliach pokrytých navlhčeným pieskom na chladnom a tmavom mieste bez mrazu, kde teplota zostáva medzi 7-10 °C.
  • Táto Dahlia je členom Dahlia s kvetmi pivónie ktoré majú otvorené centrované kvety s dvoma alebo viacerými radmi okvetných lístkov obklopujúcich kotúč. Po mnoho rokov bola najobľúbenejšou Dahlia s kvetmi pivónie kultivar Dahlia ‚Bishop of Llandaff‘, dedičná odroda, ktorá sa datuje do roku 1927. Dala vzniknúť niekoľkým rovnako nádherným odrodám ako ‚Oxfordský biskup“ (svetlo oranžová), „Biskup z Canterbury“ (fialová),„Biskup z Aucklandu“ (sýto červená) alebo „Biskup z Yorku“ (žltá). Títogeorgíny tmavolistéurobte skutočné pútače!

Georgíny pochádzajú pôvodne zo Strednej a Južnej Ameriky, najmä z Mexika, kde sú národnou kvetinou. V ich domovine sú ich prirodzeným biotopom chladné vlhké horské svahy. Ich kvety boli od začiatku cenené pre svoju krásu a Aztékovia používali hľuzy ako potravinovú plodinu, ako aj na liečebné účely. Impozantnú kvetinu objavili v 17. storočí botanici, ktorí nastúpili na lode španielskych dobyvateľov. Európania ich najskôr testovali ako potravinovú plodinu, no čoskoro ich obdivovali pre ich nádherné kvety. Rastlina bola pomenovaná na počesť A. Dahla, švédskeho botanika. Tento vedecký názov sa udomácnil natoľko, že sa bežný názov pre georgíny nikdy neujal.
Počas devätnásteho storočia začala dahlia kradnúť srdcia ľudí na celom svete; dnes existuje 20 000 rôznych odrôd. A každý je potomkom niektorého z pôvodných druhov ako napr Dahlia rosea .

Zistite, ako zasadiť a starať sa o svoje georgíny

Bohatá škála farieb, tvarov a veľkostí kvetov, ktoré sa pridali k ich rozsiahlej sezóne kvitnutia, zmenili georgíny na obľúbený doplnok našej krajiny.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 8 – 11
Tepelné zóny 1 – 12
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Dahlia
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata