Dahlia 'Hviezdna obľúbená'

Dahlia 'Hviezdna obľúbená'

Dahlia Obľúbená hviezdy, Dahlia Obľúbená hviezdy, Dahlia kaktusové


Oceňovaná Dahlia „Star's Favorite“ nemôže nikoho nechať nedotknutým! Na divákov zapôsobí množstvom veľkolepých jemných ružových kvetov, ktoré sa v ich srdci prelínajú so slonovinou! Niet divu, že získal viacero ocenení. Len sa na to pozrite! Plne dvojité kvety, až 6-8 palcov široké (15-20 cm), majú predĺžené zamatové okvetné lístky, ktoré sa elegantne zakrivujú smerom k tvári kvetu. Nie sú ťažké a zostávajú pekné a rovné aj keď prší.

  • Kvitnúce úžasne z júla do mrazov , táto dahlia dorastá do 18-24 palcov (45-60 cm) a je vynikajúcou voľbou na vytvorenie krásnej záhradnej expozície alebo na predvádzanie.
  • Skvelá voľba pre hranice , kontajnerov alebo ako rezané kvety vďaka vynikajúcej životnosti vázy. Vedeli ste, že čím viac kvetov georgín odrežete, tým viac kvetov získate? Vďaka tomu sú georgíny dvakrát tak pekné: pekné vo váze, pekné v záhrade. Veľký veľký kvet vo váze alebo plávajúci v plytkej miske je dokonalým pútačom.
  • Najlepšie kvitnutie prebieha v plné slnko , ale svetlý odtieň budú vítané v horúcich letných oblastiach.
  • Víťaz z viacero ocenení (18 podľa American Dahlia Society!)
  • Poskytovať stála vlhkosť počas vegetačného obdobia a nedovoľte, aby pôda vyschla. Závod v a chránená lokalita na ochranu vašich georgín pred silným vetrom.
  • Najlepšie v skupinách 5 pre najlepší vizuálny efekt. Deadhead strávil kvety na podporu rastu ďalších kvetných pukov.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.
  • Ak žijete v chladnom prostredí (zóny odolnosti 3-7) a chcete si ušetriť cibuľky georgín, presnejšie hľuzy georgín na budúcu jar, môžete ich pred prvým mrazom vykopať a uskladniť na zimu pred opätovnou výsadbou. budúcu jar. Skladujte ich v škatuliach pokrytých navlhčeným pieskom na chladnom a tmavom mieste bez mrazu, kde teplota zostáva medzi 7-10 °C.
  • Táto Dahlia je členom Kaktusové georgíny ktoré majú najvýnimočnejšie kvety. Kvety Dahlia majú krásne „ostnaté“ okvetné lístky, ktoré sú zvinuté na viac ako dvoch tretinách svojej dĺžky. Niekedy sú okvetné lístky rovné od základne po špičku, ale môžu sa tiež zahnúť dovnútra alebo von. Okvetné lístky sú často úzke a špicaté a niektoré majú hlboko zarezané konce. Toto sú tie, ktoré sú známe ako pavúčie georgíny a sú skutočnými pútačmi!

��� Georgíny pochádzajú pôvodne zo Strednej a Južnej Ameriky, najmä z Mexika, kde sú národnou kvetinou. V ich domovine sú ich prirodzeným biotopom chladné vlhké horské svahy. Ich kvety boli od začiatku cenené pre svoju krásu a Aztékovia používali hľuzy ako potravinovú plodinu, ako aj na liečebné účely. Impozantnú kvetinu objavili v 17. storočí botanici, ktorí nastúpili na lode španielskych dobyvateľov. Európania ich najskôr testovali ako potravinovú plodinu, no čoskoro ich obdivovali pre ich nádherné kvety. Rastlina bola pomenovaná na počesť A. Dahla, švédskeho botanika. Tento vedecký názov sa udomácnil natoľko, že sa bežný názov pre georgíny nikdy neujal.
Počas devätnásteho storočia začala dahlia kradnúť srdcia ľudí na celom svete; dnes existuje 20 000 rôznych odrôd. A každý je potomkom niektorého z pôvodných druhov ako napr Dahlia rosea .

Zistite, ako zasadiť a starať sa o svoje georgíny

Bohatá škála farieb, tvarov a veľkostí kvetov, ktoré sa pridali k ich rozsiahlej sezóne kvitnutia, zmenili georgíny na obľúbený doplnok našej krajiny.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 8 – 11
Tepelné zóny 1 – 12
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Dahlia
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 18' (30 cm – 45 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata