Echinacea dvojitá naberačka mandarínka (Coneflower)

Echinacea dvojitá naberačka mandarínka (Coneflower)

Mandarínka s dvojitou odmerkou Echinacea, Coneflower Mandarinka s dvojitou odmerkou, Echinacea 'Balscandin', Séria Double Scoop


Echinacea Double Scoop Mandarin (Coneflower) je kompaktná trvalka, ktorá sa môže pochváliť množstvom veľkých, sýto oranžových dvojitých kvetov zdobených visiacimi lúčovitými lupeňmi a výraznou centrálnou brmbolcom. Táto šiška, ktorá kvitne od začiatku leta až do mrazov, má silný vzpriamený habitus s dobre rozvetvenými stonkami. Je to pútavý doplnok k trvalkovým obrubám, prériám alebo terasovým nádobám. Môže byť použitý v čerstvom rezanom alebo sušenom aranžmáne.

  • Dorastá do výšky 22-24 palcov (55-60 cm) a 18-20 palcov na šírku (45-50 cm).
  • Prospieva v plné slnko v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Tolerantný voči sucho , teplo a vlhkosť .
  • Perfektná voľba pre postele a hranice , prérie a lúky , poľné kvetinové záhrady alebo chatové záhrady . Vynikajúce ako rezané kvety .
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dvojité kvety nemusia byť pre motýle a vtáky také atraktívne ako jednotlivé kvety. Odolný voči jeleňom .
  • Odstráňte odkvitnuté kvety a odrežte stonky, aby ste podporili ďalšie kvitnutie. Deadheading im pomôže rásť a prosperovať.
  • Rozmnožujte delením na jar alebo jeseň alebo koreňovými odrezkami od neskorej jesene do začiatku zimy.

Echinacea, bežne nazývaná Coneflower, sa pestuje ako odolná a nápadná trvalka od roku 1700 v Severnej Amerike aj v Európe. Skutočne americká rastlina, pôvodom zo strednej a východnej časti krajiny, raní domorodí Američania ju používali na liečenie rán a infekcií. Veľký prérijný kvet, jeho svetlé a veľké kvety úspešne prešli na dvor. Tradične fialové, s lúčovitými kvetmi, ktoré klesajú smerom nadol z centrálneho kužeľa, sa dnes Coneflowers tešia bohatej škále farieb a tvarov kvetov s lúčovými kvietkami držanými horizontálne, jednoduchými alebo dokonca zdvojenými, čo im dodáva vzhľad chryzantémy. Ľahko sa pestujú zo semien a darí sa im zanedbávanie.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Echinacea – echinacea
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 20' (45 cm – 50 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, sucho, suchá pôda, skalnatá pôda
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka