Echinacea 'Marmalade' (Coneflower)

Echinacea 'Marmalade' (Coneflower)

Marmeláda Echinacea, Coneflower 'Marmalade', Cone-Fections Series


Neuveriteľne krásna, Echinacea Marmelade (Coneflower) je stredne veľká trvalka, ktorá sa môže pochváliť množstvom veľkých, plne dvojitých kvetov zdobených výraznou tmavozlatou oranžovou bambulou obklopenou sukňou z mandarínkovo-pomarančových lupeňov. Kvitnúce od začiatku leta až do začiatku jesene, kvety vynikajú na pozadí sýtozelených, lesklých listov. Táto energická a zdravá šiška nesie viacero púčikov na stonke pre dlhotrvajúce zobrazenie. Ideálne pre trvalkové hranice, prérie alebo záhrady chatiek. Môže byť použitý v čerstvom rezanom alebo sušenom aranžmáne.

  • Dorastá do výšky 26-30 palcov (65-75 cm) a 24-30 palcov na šírku (60-75 cm).
  • Prospieva v plné slnko v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Tolerantný k sucho , teplo, a vlhkosť .
  • Perfektná voľba pre postele a hranice , prérie a lúky , poľné kvetinové záhrady, alebo chatové záhrady . Vynikajúce ako rezané kvety .
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dvojité kvety nemusia byť pre motýle a vtáky také atraktívne ako jednotlivé kvety. Odolný voči jeleňom .
  • Odstráňte odkvitnuté kvety a odrežte stonky, aby ste podporili ďalšie kvitnutie. Deadheading im pomôže rásť a prosperovať.
  • Rozmnožujte delením na jar alebo jeseň alebo koreňovými odrezkami od neskorej jesene do začiatku zimy.

Echinacea, bežne nazývaná Coneflower, sa pestuje ako odolná a nápadná trvalka od roku 1700 v Severnej Amerike aj v Európe. Skutočne americká rastlina, pôvodom zo strednej a východnej časti krajiny, raní domorodí Američania ju používali na liečenie rán a infekcií. Veľký prérijný kvet, jeho svetlé a veľké kvety úspešne prešli na dvor. Tradične fialové, s lúčovitými kvetmi, ktoré klesajú z centrálneho kužeľa, dnes Coneflowers majú bohatú škálu farieb a tvarov kvetov s lúčovými kvietkami držanými vodorovne, jednoduchými alebo dokonca zdvojenými, čo im dodáva vzhľad chryzantémy. Ľahko sa pestujú zo semien a darí sa im zanedbávanie.


Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Echinacea – echinacea
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 30' (60 cm – 75 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, sucho, suchá pôda, skalnatá pôda
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka