Erythronium 'Kondo' (fialová psí zub)

Erythronium 'Kondo' (fialová psí zub)

Fialka psích zubov 'Kondo', Pstruhová ľalia 'Kondo', Ľadovcová ľalia 'Kondo', Plavá ľalia 'Kondo', Erythronium tuolumnense 'Kondo'


Erythronium 'Kondo' (Fialka psieho zuba) je mohutná trvalka, ktorá sa v polovici neskorej jari môže pochváliť až 7 kývavými, svetložltými kvetmi na stonke. Každý kvet má elegantne zahnuté, špicaté okvetné lístky a sýto žlté prašníky. Dobre sa týčia nad bazálnymi listami lesklých, svetlozelených, eliptických listov, jemne mramorovaných bronzom. Milá v skupinách pod listnatými stromami, v skalkách alebo pri rybníkoch a potokoch, kde sa bude veselo množiť.

  • Rastie v trsoch do výšky 8-12 palcov a šírky (20-30 cm). Táto kráska sa v tienistej záhrade celkom ľahko naturalizuje.
  • Ľahko sa pestuje v bohaté na humus , dobre odvodnené pôdy v čiastočný tieň . Potrebuje vlhkú pôdu, aj keď je v kľude, nenechajte pôdu vyschnúť!
  • Ohromujúce postele a hranice , skalky , podsadba kríkov alebo ruží , chatové záhrady alebo v prérie . Pretože po odkvitnutí spí, presaďte ho neskoro vzchádzajúcimi trvalkami, aby ste vyplnili otvorený priestor (krvácajúce srdce, kolumbína a hostas).
  • Prakticky bez chorôb . Dávajte pozor na slimáky. Odolný voči jeleňom .
  • Vysadiť na jeseň. Rozmnožujte delením po odkvitnutí.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné Erythronium

Erythronium (Fialka psieho zuba), člen rodiny ľaliovitých, sú očarujúce cibuľovité trvalky pestované pre ich kývajúce kvety v tvare ľalie, ktoré na jar zdobia pôvabne reflexné okvetné lístky. Sú nenáročné na pestovanie, sú krásne v skupinách pod listnatými stromami, kde sa budú veselo množiť. Ak si však chcete vychutnať ich nádherné kvety, musíte dodržiavať niektoré základné pravidlá.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Erythronium - Fialky psích zubov
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 8' – 1' (20 cm – 30 cm)
Šírenie 8' – 1' (20 cm – 30 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 4' (10 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Postele a okraje,Rybníky a potoky,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka