Filipendula rubra 'Venusta' (kráľovná prérie)

Filipendula rubra 'Venusta' (kráľovná prérie)

Queen of the Prairie 'Venusta', Meadowsweet 'Venusta', Filipendula Magnifica, Filipendula rubra 'Magnifica' Filipendula červená 'Venusta Magnifica', Spiraea Venusta 'Magnifica'


Vysoká a veľkolepá, ocenená Kráľovná prérie 'Venusta' (Filipendula Rubra) je nádherná bylinná trvalka s veľkými, elegantnými postrkami malých sýto ružových kvetov nesených na listových stonkách vysoko nad listami. skoré až neskoré leto . Príjemne voňajúce, pôvabné kvety časom dozrievajú do bledoružovej farby a pekne ich dopĺňajú hlboko strihané, jasne zelené listy, ktoré sú rovnako voňavé. Tvrdá, dlhotrvajúca, táto pôvodná trvalka v USA je cenená pre svoje listy aj kvety.

  • Ocenený prestížnym Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskou záhradníckou spoločnosťou.
  • Queen of the Prairie dorastajúca do výšky 4-8 stôp (120-240 cm) a šírky 3-4 stôp (90-120 cm) sa ľahko samy osejú a v optimálnych podmienkach rastu môžu vytvárať veľké kolónie.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň , v úrodný , bohaté na humus , vlhký ale dobre odvodnené alebo zle odvodnené pôdy . Poskytnite konzistentnú vlhkosť, pretože Queen of the Prairie netoleruje sucho. To pomôže, aby lístie zostalo atraktívne počas vegetačného obdobia. Čiastočný tieň sa oceňuje v horúcom podnebí.
  • Táto vzpriamená, kvitnúca trvalka vždy dodá drámu v záhrade a je celkom efektívna zadná strana trvalkovej hranice alebo v zmiešané okraje kríkov . Perfektné ako an akcentná rastlina , je tiež skvelým kandidátom na naturalistické výsadby , výsadby prérií , chatové záhrady , divoké záhrady , slatinné záhrady , dažďové záhrady, a pozdĺž potokov alebo rybníkov .
  • Ľahko sa pestuje , vyžaduje si to veľmi nízka starostlivosť , má žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami . Odolný voči jeleňom .
  • Nevyžaduje sa žiadna škvrna, pretože vyblednuté kvetinové hlavy sú dekoratívne. Po odkvitnutí zrežte. Rozmnožujte osivom zasiatym do nádob na jar alebo delením na jar.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 4' – 8' (120 cm – 240 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhké, ale dobre odvodnené, zle odvodnené
Charakteristika Voňavá, záslužná rastlina, nápadná
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, králik, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Bažinaté záhrady,Rybníky a potoky,Dažďové záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka