Fragaria 'Ozark Beauty' (Everbearing Strawberry)

Fragaria 'Ozark Beauty' (Everbearing Strawberry)

Everbearing Strawberry 'Ozark Beauty', Strawberry 'Ozark Beauty'


Fragaria 'Ozark Beauty' (Everbearing Strawberry), ktorú mnohí považujú za najlepšie rodiacu odrodu, prináša prvú úrodu na jar a ďalšiu na konci leta alebo na jeseň. Za ideálnych podmienok je možné vyprodukovať tri zbery bobúľ. Päťlupienkové biele kvety zdobené žltými stredmi sa objavujú skoro na jar a ustupujú veľkým, šťavnatým, červeným bobuľám, ktoré dozrievajú koncom jari až začiatkom leta. Sú veľmi sladké s vynikajúcou jahodovou príchuťou. Táto jahoda má dobrú odolnosť voči chorobám. V oblastiach bez mrazu môže zostať vždyzelený.

Jahodový záhon je očarujúci svojimi malými kopčekmi čerstvých, zelených, skladaných listov, ktoré ukrývajú visiace, rubínovo-červené plody, ktoré si žiadajú natrhať a vychutnať si ich. Túto Everbearing Strawberry možno úspešne pestovať aj v nádobe. Vynikajúce na koláče, čerstvé jedlá a džemy.

  • Dorastá do výšky 6-9 palcov (15-22 cm) a 12-18 palcov na šírku (30-45 cm). Materské rastliny dobre produkujú behúne a plody, ale bežecké rastliny zvyčajne počas prvého roka nebudú produkovať žiadne jahody, na rozdiel od väčšiny ostatných.
  • A plné slnko ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje v úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje organicky bohaté, piesčité hliny. Vysádzajte v jednoduchých alebo dvojitých radoch 18-24 palcov medzi rastlinami (45-60 cm) a 36-48 palcov medzi riadkami (90-120 cm).
  • Jahody sú náchylné na niekoľko problémov, ako sú choroby listov, koreňové hniloby (červená stéla, čierna koreňová hniloba), ovocné hniloby (antraknóza, hniloba kože), verticiliové vädnutie, sivá pleseň, vírusy a pripáleniny. Príležitostnými hmyzími škodcami sú roztočce, vošky, listonohy, slimáky, háďatká a jarabiny.
  • Rozmnožovanie: Odstráňte a presaďte behúne.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3, H1, H2
Typ rastliny Ovocie
Rodina rastlín Fragaria - Jahody
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, neskoro)
jeseň
Výška 6' – 9' (15 cm – 22 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Vysoká
Typ pôdy Hlina
pH pôdy Neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Semi-evergreen, ovocie a bobule
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Terasa a kontajnery

Sprievodcovia s Fragaria - Jahody