Freesia Single Blue

Freesia Single Blue


Freesia Single Blue je jemná kormózna trvalka, ktorá sa často pestuje ako jednoročná, pýši sa voňavými, lievikovitými modrými kvetmi, ktoré kvitnú v jednostranných strapcoch na vrchole bezlistých klenutých drôtovitých stoniek. Táto kvitnúca kráska, ktorá sa nesie na vrchole trávnatého lístia v tvare meča, je ideálna pre záhony a okraje, kde poskytne pozoruhodné farby a kontrast. Vytvára tiež úžasné rezané kvety, ktoré môžu vydržať vo váze až 3 týždne, keď sú narezané v zárodku. Očarujúci kvietok, ktorý vás chytí za srdce!

  • Dorastá do výšky 18-24 palcov (45-60 cm). Časom sa vaša frézia rozmnoží.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo svetlý odtieň , v vlhký a dobre odvodnené pôdy . Počas vegetačného obdobia je potrebné udržiavať vlhkosť pôdy.
  • Vyžaduje sa minimálna údržba , Frézia je virtuálne bez chorôb a bez škodcov. Oni sú odolný voči jeleňom a králikom.
  • V zónach USDA 9-10, kde sú frézie mrazuvzdorné, môžu byť na jeseň vysadené vonku. V chladnejších oblastiach môže byť frézia vysadená vonku od jari do začiatku leta, aby kvitla v lete a na jeseň. Môžu byť tiež vysadené v interiéri na jeseň pre neskoré zimné a skoré jarné kvety.
  • Zasaďte hlízy 2 palce hlboko, špičatý koniec nahor a 3 palce od seba. Pre najlepší vizuálny efekt vysádzajte v skupinách po minimálne 6-8 rastlinách.
  • Môžete ich vysádzať za sebou, aby ste predĺžili dobu kvitnutia. Rastliny zvyčajne produkujú kvety 10-12 týždňov po výsadbe. Vyberte ich, keď je otvorených prvých pár kvetov v spreji.
  • Po odkvitnutí znížte zálievku a nechajte listy zožltnúť a zvädnúť. Ak žijete v chladnom prostredí (zóny odolnosti 3-8) a chcete si ušetriť cibuľky, môžete svoje hľuzy zdvihnúť a uložiť na chladnom a suchom mieste (12 °C) až do budúcej jari.
  • Rozmnožujte odsadzovaním na jeseň alebo semenom na jar
  • Pochádza z Južnej Afriky.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné frézie

Vďaka dlhej životnosti vázy (viac ako 3 týždne) sú frézie neodmysliteľnou zložkou mnohých kytíc a sú nápadnými kráskami, ktoré si zaslúžia aj miesto vonku. Vizuálne ohromujúce svojimi bohatými strapcami pestrofarebných kvetov na jemne klenutých stopkách a zároveň intenzívne voňajú. Tieto nežné kormózne trvalky pochádzajúce z Južnej Afriky, často pestované ako letničky, vyžadujú minimálnu údržbu, sú prakticky bez chorôb a škodcov, odolné voči jeleňom a králikom a časom sa rozmnožia a vytvoria veľkorysé trsy - za predpokladu, že budú rešpektované niektoré základné pravidlá. .Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 9 – 10
Tepelné zóny 6 – 12
Klimatické zóny 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Frézia
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 3' (7 cm)
Hĺbka 2' (5 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata

Sprievodcovia s fréziou