Gladiolus 'Vulcano' (Mečová ľalia)

Gladiolus 'Vulcano' (Mečová ľalia)

Sword Lily 'Vulcano', Volcano Sword Lily


Gladiolus 'Vulcano' (Mečová ľalia) je obzvlášť pútavý svojimi nádhernými klasmi žiarivých fuchsiových ružových kvetov zdobených snehovo bielymi a fialovo-modrými tónmi. Každý kvetný klas má až 7 kvetov a týči sa medzi vzpriamenými, úzkymi, sýtozelenými listami v tvare meča. Keďže sa kvety otvárajú od spodnej časti klasu nahor, mečovité ľalie poskytujú dlhotrvajúci kvetinový prejav, pričom každý kvitnúci klas kvitne až dva týždne. Efektné samostatne, v letnej záhrade alebo vo váze. Tento gladiol je odolný, takže v zónach 5 a vyššie nie je potrebné zdvíhanie.

  • Dorastá do výšky 3-4 stopy (90-120 cm). Čím väčšia hľuza, tým väčšia šanca, že vytvorí väčšie rastliny a veľkolepejšie kvety .
  • Najlepšie kvitnutie prebieha v plné slnko v humusný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina sa prispôsobuje širokej škále pôd okrem hliny. Počas vegetačného obdobia zabezpečte stálu vlhkosť a nedovoľte, aby pôda vyschla. Po odkvitnutí môžete zálievku znížiť.
  • Ideálne pre rezanie , tieto mečové ľalie si zaslúžia hlavné miesto postele , hranice a sú vhodné pre kontajnerov .
  • Sword-Lilie kvitnú asi 2 týždne. Na rozšírenie ich farebnej show , môžeš vysádzajte ich každé dva týždne od posledného mrazu do začiatku leta. Od výsadby po kvitnutie zvyčajne trvá 10-12 týždňov.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať pôsobivé kvety gladiol

Obľúbené kvetinové cibuľky sú cenené pre svoje majestátne kvetné klasy. Či už sa používa v okrajoch, nádobách alebo ako rezané kvety, gladioly (meč-ľalie) vždy poskytujú veľkolepý efekt so svojimi bohatými a veselými farbami a svojimi úchvatnými zvislými líniami. S minimálnou potrebou práce rozkvitnú a dodajú záhradke, v kvetináčoch alebo vo vašom dome jasné tóny letných farieb. Aby ste sa z krásnych a pôsobivých kvetov tešili niekoľko mesiacov, je však potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 5 – 10
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Mečík - Mečové ľalie
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 4' – 6' (10 cm – 15 cm)
Medzery 6' (15 cm)
Hĺbka 4' (10 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada