Helianthus annuus (slnečnica obyčajná)

Helianthus annuus (slnečnica obyčajná)

Slnečnica obyčajná, kvet hrebeň, zlatý kvet Peru, hviezda sv. Bartolomeja


Helianthus annuus (Slnečnica obyčajná) je vysoká, rýchlo rastúca letnička so širokými, oválnymi až srdcovitými, hrubo chlpatými listami. V lete vytvára obrovské, žiarivé kvety s priemerom až 30 cm so žltými okvetnými lístkami obklopujúcimi stredový kotúč z tmavej čokolády. Kvety, ktoré sa rodia na tuhých vzpriamených stonkách, majú tendenciu sledovať slnko od rána do večera. Atraktívny pre včely, ich centrálny disk ustupuje slnečnicovým semienkam, ktoré poskytujú potravu pre vtáky na jeseň av zime. Tieto zarážky vytvárajú vynikajúce rezané kvety a sú cennými doplnkami na záhony a okraje. Slnečnice, ktoré si obľúbil umelec Van Gogh a celé generácie detí, sú zábavné, ľahko sa pestujú a vyžadujú len malú starostlivosť.

Rozsiahla hybridizácia viedla k veľkému množstvu kultivarov poskytujúcich širokú škálu farieb (žltá, červená, oranžová, krémovo-biela a dvojfarebná), tvarov kvetov (krátke alebo dlhé lúče, riasené alebo dvojité) a veľkostí (od trpasličích po obrie). .

  • Typicky dorastá do výšky 3-10 stôp (90-300 cm) a 18-36 palcov na šírku (45-90 cm). Môže potrebovať podporu
  • Preferuje plné slnko a užíva si stredne úrodná , bohaté na humus , vlhký , neutrálne až zásadité , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina však nie je príliš náročná na pôdu a znáša chudobné pôdy. Vyššie odrody by mali byť umiestnené na miestach chránených pred silným vetrom.
  • Nízka údržba , je to vynikajúca voľba pre zadnú časť večné hranice kde sú oslnivé kvety vítané v akejkoľvek farebnej schéme. Dokonale sa hodí k rezanie záhrady , alebo chatové záhrady .
  • Atraktívny pre vták, motýle a včely , to je jeleň odolný .
  • Zber semien na použitie v nasledujúcom roku. Uvedomte si však, že semená niektorých kultivarov nemusia produkovať rastliny s rovnakými vlastnosťami ako rodičovská rastlina.
  • Pochádza z USA, Kanady a severného Mexika

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné slnečnice

Slnečnice (Helianthus), obľúbené pre svoju krásu, sú nápadné okrasné letničky alebo trváce rastliny pestované pre pestré letné a jesenné kvety. Rýchlo rastúce vás môžu odmeniť očarujúcimi kvetmi medzi 55 a 100 dňami po výsadbe. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 2 – 11
Tepelné zóny 1 – 12
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Letničky
Rodina rastlín Helianthus - slnečnice
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 3' - 10' (90 cm - 3 m)
Šírenie 1' – 3' (30 cm – 90 cm)
Medzery 30' – 36' (75 cm – 90 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Aljaška,Kalifornia,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Nebraska,Severná Dakota,Ohio,Južná Dakota,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Maine,Massachusetts,Maryland,New Hampshire,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Vermont,Severozápad Pacifiku,Idaho,Oregon,Washington,Skalnaté hory,Colorado,Montana,Utah,Wyoming,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Nevada,Arizona,Nové Mexiko,Oklahoma,Texas
Tolerancia Jeleň, sucho, suchá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Rezanie záhrady,Neformálne a Chata,Préria a lúka