Helianthus mollis (Slnečnica popolavá)

Helianthus mollis (Slnečnica popolavá)

Slnečnica popolavá, slnečnica plstnatá


Helianthus mollis (Slnečnica popolavá) je vzpriamená trvalka s dospievajúcimi listami a stonkami (pokrytými vlasmi), ktoré im dodávajú sivú farbu podobnú popola, odtiaľ ich všeobecný názov. Stonky sú pokryté ostro zubatými, širokými oválnymi listami dlhými 15 cm a sú v hornej časti rozvetvené. Od začiatku leta do začiatku jesene ich zdobí množstvo žltých kvetov s priemerom 10 cm, z ktorých každý zdobí až 15-30 žltých lúčov a žltý stredový kotúč. Kvety sú obzvlášť atraktívne pre vtáky, pretože milujú jesť semená priamo z hlavičiek semien. Slnečnica popolavá sa v krajine šíri podzemkami a samovýsevom a vytvára kolónie. Je ideálny na dodanie dlhotrvajúcej letnej farby v naturalizovaných oblastiach.

  • Typicky dorastá do výšky 2 až 4 stopy (60 až 120 cm) a šírky 30 až 90 cm.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v priemer , suché až stredné , dobre odvodnené pôdy . Táto rastlina však nie je príliš náročná na pôdu a znáša širokú škálu podmienok, s výnimkou hlinitých pôd. Po založení odolná voči suchu.
  • Nízka údržba , je to skvelá voľba pre chatové záhrady , vtáčie alebo motýlie záhrady , poľné kvetinové záhrady , prérie a lúky .
  • Dávajte pozor na hrdzu, plesňové škvrny na listoch, múčnatku, húsenice a chrobáky.
  • Pochádza zo strednej a východnej Severnej Ameriky.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné slnečnice

Slnečnice (Helianthus), obľúbené pre svoju krásu, sú nápadné okrasné letničky alebo trváce rastliny pestované pre pestré letné a jesenné kvety. Rýchlo rastúce vás môžu odmeniť očarujúcimi kvetmi medzi 55 a 100 dňami po výsadbe. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Helianthus - slnečnice
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 4' (60 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 3' (30 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Okázalý
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Missouri,Nebraska,Ohio,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Maine,Massachusetts,Maryland,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Sucho, suchá pôda, skalnatá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka