Helleborus niger 'HGC Jacob' (vianočná ruža)

Helleborus niger 'HGC Jacob' (vianočná ruža)

Vianočná ruža 'HGC Jacob', Medvedia noha 'HGC Jacob', Čierna čemerica 'HGC Jacob', Brumalská ruža 'HGC Jacob', Vianočná rastlina 'HGC Jacob', Christopher's Herb 'HGC Jacob', Christ's Herb 'HGC Jacob', Klinček -Jazyk 'HGC Jacob', St Agnes' Rose 'HGC Jacob', Helleborus niger 'Jacob' PP17799


Helleborus niger 'HGC Jacob', člen Gold Collection®, je nádherná vianočná ruža s veľkými, jednoduchými, nedotknutými bielymi kvetmi s priemerom 3 palce (8 cm), ozdobenými korunami okázalých zlatožltých tyčiniek. Keď dozrievajú, kvety sa v chladnom počasí sfarbujú do ružova a pri vyšších teplotách do bledozelenej. Na rozdiel od väčšiny čemeríc sú kvety otočené smerom von a priťahujú záujem. Sú na krátkych tmavých stonkách a týčia sa nad vždyzelenými listami kožovitých, tmavozelených, zúbkovaných listov. Veľmi skoro kvitnúca, s kvetmi už v novembri, 'HGC Jacob' kvitne prvý rok. Ideálne na rozjasnenie záhrady v tieni!

  • Rastie v huňatom, vzpriamenom trse, do výšky 6-8 palcov (15-20 cm) a 13 palcov naprieč (32 cm). Táto trvalka sa sama vysadí v uspokojivých pestovateľských podmienkach.
  • Najlepšie účinkuje v čiastočný tieň do plný tieň , v bohatý , humusný , vlhký , alkalický , dobre odvodnené pôdy . Čemerice sú veľmi tolerantné a budú dobre rásť vo väčšine pôd, pokiaľ pôda nie je extrémne suchá alebo stagnujúco podmáčaná. Vyberte a chránené miesto aby ich ochránili pred studenými zimnými vetrami. Odolný voči jeleňom !
  • Ľahko sa pestuje , táto rastlina je vítaným doplnkom tienisté hranice , kontajnerov , pod stromami alebo veľkými kríkmi , lesné záhrady, alebo naturalizovaných oblastiach . Vysádzajte v skupinách pre najlepší vizuálny dojem. Krásne zemný kryt pri hromadení
  • Prakticky choroba a bez škodcov ale pozor na slimáky a vošky.
  • Odstráňte vyblednuté stonky kvetov (pokiaľ nepotrebujete semeno), aby ste podporili nový rast a získali čistý vzhľad.
  • Požitie môže spôsobiť vážne nepohodlie, dráždi pokožku. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone, toxický pre ľudí.

Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 3, 4, 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Čemerice – čemerice
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jar (skoro)
Zima
Výška 6' – 8' (15 cm – 20 cm)
Šírenie 1' (30 cm)
Medzery 12' (30 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka