Helleborus Walberton's Rosemary (Hellebore)

Helleborus Walberton's Rosemary (Hellebore)

Vianočná ruža 'Walberton's Rosemary', Pôstna ruža 'Walberton's Rosemary', Helleborus 'Walhero', Hellebore 'Walberton's Rosemary'


Helleborus 'Walberton's Rosemary' alebo 'Walhero' je neuveriteľne kvetinový a je pekným výsledkom kríženia Helleborus niger (vianočná ruža) a Helleborus x hybridus (pôstna ruža). Otvárajú sa z bohatých ružových pukov, hojné hviezdicovité, jasné ružové kvety so špičatými a mierne nariasenými okvetnými lístkami od konca zimy do polovice jari . Žilované bielou farbou, sú zdobené centrálnou bielou žiarou a občasnými tmavoružovými pehami. V priebehu času kvety nadobudnú bohaté, žiarivé lososové tóny, než sa pomaly zazelenajú. Na rozdiel od väčšiny čemeríc sú kvety otočené smerom von a priťahujú záujem. Tieto nádherné krásky sa týčia na pevných stonkách vysoko nad obzvlášť pekným listom kožovitého, vždyzelený listy. Okázalý a dlhotrvajúci „Walberton's Rosemary“ je mimoriadne silný, rýchlo sa usadzuje a je sterilný, preto kvitne dlhší čas a nevytvára podradné semeno.

  • Rastie v huňatom, vzpriamenom trse, do výšky 12-18 palcov (30-45 cm) a 18-24 palcov naprieč (45-60 cm).
  • Najlepšie účinkuje v čiastočný tieň do plný tieň , v bohatý , humusný , vlhký , alkalický , dobre odvodnené pôdy . Pôstne ruže sú veľmi tolerantné a budú dobre rásť vo väčšine pôd, pokiaľ pôda nie je extrémne suchá alebo stagnujúco podmáčaná. Vyberte a chránené miesto aby ich ochránili pred studenými zimnými vetrami. Odolný voči jeleňom !
  • Ľahko sa pestuje , táto rastlina je vítaným doplnkom tienisté hranice , kontajnerov , pod stromami alebo veľkými kríkmi , lesné záhrady, alebo naturalizovaných oblastiach . Vysádzajte v skupinách pre najlepší vizuálny dojem. Krásne zemný kryt pri hromadení
  • Prakticky choroba a bez škodcov ale pozor na slimáky a vošky.
  • Odstráňte vyblednuté stonky kvetov (pokiaľ nepotrebujete semeno), aby ste podporili nový rast a získali čistý vzhľad.
  • Požitie môže spôsobiť vážne nepohodlie a podráždenie pokožky. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone, toxický pre ľudí.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 3, 4, 5, 6, 7, 14, 15, 16, 17
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Čemerice – čemerice
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Zima
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka