Hemerocallis 'Siloam Merle Kent' (Daylily)

Hemerocallis 'Siloam Merle Kent' (Daylily)

Daylily 'Siloam Merle Kent', Day Lily 'Siloam Merle Kent', 'Siloam Merle Kent' Daylily, Midseason Daylilies


Pozoruhodná drobnokvetá denivka, ocenená Hemerocallis 'Siloam Merle Kent' je medzisezónna ľalia, ktorá vytvára kvety malých, jasných orchideovo-ružových trúbok, širokých 9 cm, s kontrastným tmavofialovým okom a zeleným hrdla. Jeho okvetné lístky sú zaoblené s okrajmi koláčovej kôry a jeho svetlejšie ružové sepaly sú mierne zahnuté. Kvety vydržia najmenej 16 hodín (predĺžené kvitnutie), ale nie viac ako 24 hodín (preto je bežný názov „denovka“), otvárajú sa ráno a počas nadchádzajúcej noci zvädnú, prípadne ich nahradia inou na rovnakom poli (kvet stopka) na druhý deň. Táto trpasličí diploidná Daylily je spiaca (opadavá) a získala pôsobivý zoznam ocenení. Ideálne pre malé záhrady a nádoby!

  • Často nazývaný „ perfektná trvalka “ kvôli jeho početným vlastnostiam: nápadné kvety, tolerancia sucha , tepelný stres imunita, schopnosť rásť v väčšina zón odolnosti, a nízke nároky na starostlivosť , táto denivka je pozoruhodným a úžasným doplnkom do záhrady.
  • Kvitne v babie leto Táto trsovitá opadavá trvalka dorastá do výšky 18 palcov (45 cm) a pomaly sa šíri cez pakorene na 45-60 cm. Neváhajte zmiešať túto krásnu denivku s inými odrodami, aby ste predĺžili jej farebné kvitnutie v záhrade. Hemerocallis, ktorý pochádza z Eurázie, zahŕňa viac ako 60 000 registrovaných kultivarov, takže máte veľa možností!
  • Ideálna voľba pre hranice kríkov alebo trvalkové záhony , as zemné kryty na svahoch alebo v kontajnerov v blízkosti terasy.
  • Prospieva v plné slnko do čiastočné slnko v priemere, vlhký , ale dobre odvodnené pôdy . Aj keď dobre funguje v širokej škále pôd, uprednostňuje sa úrodná hlina. Toleruje teplo a letnú vlhkosť, ale je potrebné dôkladné zalievanie, aby jeho listy zostali atraktívne.
  • Denivky priťahujú motýle a kolibríky ale sú toxické pre mačky . Králiky majú tendenciu vyhýbať sa deničkám.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dávajte pozor na roztoče, vošky, strapky alebo hrdzu denikovú.
  • Najlepší čas na výsadbu denivky je začiatkom jesene alebo skoro na jar.
  • Po odkvitnutí odstráňte odkvitnuté kvety a struky, aby ste zlepšili vzhľad a podporili opätovné kvitnutie. Keď sú všetky kvety na stvole hotové, odrežte stvol v blízkosti zeme. Odstráňte odumreté lístie z denných ľalií, keď na jeseň odumrú.
  • Choval Henry-P. v roku 1984 vyhrala Čestné uznanie (1987), Vyznamenanie za zásluhy (1990), AGA -Cena Annie T. Gilesovej za najlepšie denivky malokveté (1992), a Cena DCS za kultivar s najlepšími očami (1999).

Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 2 – 12
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1, H2
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Hemerocallis - denivka
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (stred)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rastlina zásluh, Showy
Tolerancia Sucho, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada