Hemerocallis 'South Seas' (Reblooming Daylily)

Hemerocallis 'South Seas' (Reblooming Daylily)

South Seas Hemerocallis, Daylily 'South Seas', Day Lily 'South Seas', South Seas Me Daylily, Midseason Daylilies, Reblooming Daylilies


Kvetinová, Hemerocallis 'South Seas' (Reblooming Daylily) je kompaktná trvalka, ktorá sa môže pochváliť množstvom veľkých, voňavých, mandarínkových koralových kvetov s priemerom 5,5 palca (14 cm), ozdobených červeným koralovým pásom nad žltozeleným hrdlom. Atraktívne kvety, ktoré kvitnú v polovici leta a znova neskôr v sezóne, sú úhľadne držané nad kompaktným kopcom oblúkovitých, lineárnych listov. Každá rastlina nesie až 30-35 kvetných pukov. Každý kvet trvá najmenej 16 hodín (predĺžené kvitnutie), ale nie viac ako 24 hodín (preto je bežný názov „Daylily“). Táto denivka, ktorá kvitne v noci, sa otvára neskoro popoludní a zostáva otvorená celý večer až do rána. Ak trávite čas v záhrade neskoro počas dňa, tento Hemerocallis je pre vás ideálnou denničkou. Táto znovu kvitnúca medzisezónna tetraploidná ľalia je spiaca (opadavá). Vynikajúce do trvalkových záhrad a nádob.

  • Čestné uznanie (1998) z American Daylily Society.
  • Dorastá do výšky 30 palcov (75 cm) a šírky 18-24 palcov (45-60 cm).
  • Prospieva v plné slnko do čiastočné slnko v priemere, vlhký , ale dobre odvodnené pôdy . Aj keď dobre funguje v širokej škále pôd, uprednostňuje sa úrodná hlina. Toleruje teplo a letnú vlhkosť, ale je potrebné dôkladné zalievanie, aby jeho listy zostali atraktívne.
  • Ideálna voľba pre postele a hranice , chatové záhrady , pobrežné záhrady , a skalky ako zemný kryt alebo v kontajnerov v blízkosti terasy.
  • Často nazývaná „dokonalá trvalka“ pre jej početné vlastnosti: nápadné kvety, tolerancia sucha , imunita proti tepelnému stresu , schopnosť rásť vo väčšine zón odolnosti a nízke nároky na starostlivosť , táto denivka je pozoruhodným a úžasným doplnkom záhrady.
  • Denivky priťahujú motýle a kolibríky ale sú toxické pre mačky . Králiky majú tendenciu vyhýbať sa deničkám.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dávajte pozor na roztoče, vošky, strapky alebo hrdzu denikovú.
  • Najlepší čas na výsadbu denivky je začiatkom jesene alebo skoro na jar.
  • Po odkvitnutí odstráňte odkvitnuté kvety a struky, aby ste zlepšili vzhľad a podporili opätovné kvitnutie. Keď sú všetky kvety na stvole hotové, odrežte stvol v blízkosti zeme. Odstráňte odumreté lístie z denných ľalií, keď na jeseň odumrú.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 2 – 11
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1, H2
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Hemerocallis - denivka
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Voňavá, záslužná rastlina, nápadná
Tolerancia Sucho, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada